kızılay odtülüler dershane

Bulwar

Odnowiony Port Adelaide

ASPECT Studios oddało do użytku publicznego nową, ożywioną i atrakcyjną strefę Hart’s Mill w porcie Adelaide w Australii. Obszar położony jest w sąsiedztwie nadbrzeża i na tle jednej z najbardziej znanych i zabytkowych budynków przemysłowych Adelaide.

ASPECT Studios oddało do użytku publicznego nową, ożywioną i atrakcyjną strefę Hart’s Mill w porcie Adelaide w Australii. Obszar położony jest w sąsiedztwie nadbrzeża i na tle jednej z najbardziej znanych i zabytkowych budynków przemysłowych Adelaide. Nowatorska przestrzeń obejmuje rozległe tereny rekreacyjne z nasadzeniami drzew i krzewów oraz ozdobnych roślin. W terenie dozwolone jest urządzanie ogniska, pikników oraz grilla. Tak przygotowana przestrzeń jest wielofunkcyjna, obsługuje wszelkie imprezy, targi i festyny. 

port adeline
Ożywiona dzielnica przemysłowa (źródło Don Brice).

Kluczowym elementem programu użytkowego innowacyjnej przestrzeni jest zestaw tematycznych zabaw, które skupiają się na historii młynarstwa. System skonstruowany jest w postaci licznych witryn i odnosi się do portów, w których miejsce miały działania handlowe w strefie nadbrzeża. Zabawy opracowano jako gry będące regionalną atrakcją turystyczną. Istniejąca linia kolejowa została odtworzona i zachowana w oryginalnym stanie, aby  w jak najlepszy sposób odzwierciedlić przeszłość. Linia kolejowa otoczona jest wyniesionymi platformami pokrytymi roślinnością, które spełniają funkcję otwartych parków. Tereny zieleni stanowią rekompensatę zanieczyszczonej powierzchni oraz kontrast z otaczającą dzielnicą przemysłową. 

port adeline
Ożywiona dzielnica przemysłowa (źródło Don Brice)

Projekt ma być zwycięski. Jego zadaniem jest zwiększenie ilości odwiedzin oraz zapewnienie dogodnego dostępu do nabrzeża. 

port adeline
źródło Don Brice

Dane projektowe:

Klient: Renewal SA

Lokalizacja: Port Adelaide, Australia

Zespół: ASPECT Studios, Mulloway Studio, LUCID Consulting, SMEC Australia, HydroPlan

Realizacja: 2014 rok

Budżet: 2.1 milliona $

Zdjęcia: Don Brice

port adeline
Instalacje zabawowe (źródło Don Brice)

 Tekst: mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Źródło: http://worldlandscapearchitect.com/harts-mill-surrounds-port-adelaide-australia-aspect-studios/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!