kızılay odtülüler dershane

Ekologia

Wyraża i rośnie - graffiti z mchu

Naturalną alternatywą dla toksycznych farb w sprayu pokrywających mury miejskie jest graffiti roślinne, które nie tylko wyraża, ale i rośnie!  Wykonuje się go na ścianie otynkowanej gliną.

Naturalną alternatywą dla toksycznych farb w sprayu pokrywających mury miejskie jest graffiti roślinne, które nie tylko wyraża, ale i rośnie! Wykonuje się go na ścianie otynkowanej gliną.

Tajemnicza mikstura
Przygotowywanie mikstury z mchu jest zajęciem równie twórczym i nowatorskim jak sam proces „malowania” na ścianie. Przed przystąpieniem do akcji konieczne jest nazbieranie wiaderka mchu, a następnie wykonanie specjalnej mieszaniny składników. Pierwszą propozycją jest piwna mieszanina, do której wykonania potrzebna jest 1 puszka piwa, połowa łyżeczki cukru oraz kilka kępek mchu. Alternatywą jest wykonanie maślanego preparatu składającego się z mocno rozdrobnionych 3 garści mchu, 700 ml letniej wody, 2 łyżeczek hydrożelu i 120 ml maślanki. Celowość zmieszania akurat takiego doboru składników nie jest do końca znana, ale tak przygotowaną miksturę można śmiało nakładać na ścianę.

Pomysł i zabawa
Drugim etapem prac jest malowanie ścian zblenderowanym preparatem według dowolnych wzorów, napisów bądź przygotowanych szablonów. Przydatnym narzędziem jest duży pędzel, którym nakłada się warstwę mieszaniny grubości od 0,5 cm do 1 cm. Możliwości twórcze są nieograniczone. Po skończeniu pracy należy czekać na efekty od paru dni do kilku tygodni.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!