kızılay odtülüler dershane

Ogrody Prywatne

Baseny ogrodowe w Polsce

Bardzo popularnym elementem ogrodów w Polsce, mimo chłodnego klimatu stały się baseny. Latem, gdy temperatura sięga zenitu, a wiatrak w pokoju już nie cieszy jak kiedyś, zaczynamy marzyć o zanurzeniu się w chłodne wody basenu.

Bardzo popularnym elementem ogrodów w Polsce, mimo chłodnego klimatu stały się baseny. Latem, gdy temperatura sięga zenitu, a wiatrak w pokoju już nie cieszy jak kiedyś, zaczynamy marzyć o zanurzeniu się w chłodne wody basenu. 

 Baseny stałe

Najtrwalszą opcją, lecz zarazem najdroższą jest prawdopodobnie zlecenie budowy trwałego basenu firmie zewnętrznej. Aby móc takie prace rozpocząć, należy zaopatrzyć się w pozwolenie na budowę. Jeżeli nasz planowany basen nie będzie miał powierzchni większej niż 30m² to wystarczy jedynie zgłosić taką operację właściwemu organowi. Standardowymi głębokościami są: 1,2 m, 1,3 m i 1,5 m.

Warto pamiętać, aby przy obmyślaniu kształtu naszego basenu starać się wybrać jak najforemniejszą opcję. Najpopularniejsze są basenu o kształcie kołowym, owalnym i prostokątnym. Takie kształty są najtańsze i najłatwiej znaleźć do nich ewentualne zadaszenie, jeżeli się na takie zdecydujemy. Jeżeli nie chcemy przeznaczać na basen znacznych kwot, możemy zastanowić się nad dużo tańszą opcją.

Baseny dmuchane lub rozporowe

W momencie, gdy nie możemy sobie pozwolić na poświęcenie znacznej ilości domowych funduszy na konstrukcję basenu, a w dodatku nie mamy na to zwyczajnie czasu warto rozważyć kupno basenu dmuchanego lub rozporowego. Spełniają swoje zadanie kąpielowe, są zdecydowanie tańsze oraz nie wymagają przeprojektowania całego ogrodu. Gdy okres upałów się skończy wystarczy je złożyć i schować, by w następnym roku ponownie wyjąć.

Utrzymanie czystości w wodzie

Jeżeli zależy nam na tym, by nasz basen charakteryzował się krystalicznie czystą wodą, to konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie uzdatniacze mechaniczne i chemiczne. W przypadku filtrowania mechanicznego zwróćmy uwagę na ich podział. Mamy do wyboru filtry piaskowe, żwirowe i żwirowo - antracytowe. Niezależnie od tego, jaki filtr wybierzemy, w czasie ich użytkowania nie wolno zapominać o wskaźniku zanieczyszczenia filtru. W momencie, gdy taki filtr będzie już maksymalnie zanieczyszczony wystarczy go zwyczajnie przepłukać. Uzdatnianie chemiczne służy zapobieganiu rozwijania się glonów i utrzymaniu odpowiedniego pH w wodzie. Warto również pamiętać o czyszczeniu naszego basenu ręcznie. Do narzędzi, w które powinniśmy się zaopatrzyć, należą wszelkiego rodzaju podbieraki do liści i innych zanieczyszczeń oraz skrobaki do usuwania brudu z dna basenu. Teleskopowa rura umożliwi nam sięgnięcie dalej i skuteczniejsze czyszczenie naszego kąpieliska. Kupno basenu jest coraz bardziej popularnym i osiągalnym finansowo rozwiązaniem na letnie upały. A dobrą informacja jest to, że firmy oferujące budowę stałego basenu oraz oferty sprzedaży basenów dmuchanych czy rozporowych są coraz częstsze, a co za tym idzie – tańsze.

 

Źródło: PoDekoruj.pl 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!