ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri
bahis siteleri

Porady

Jak nawadniać ogród?

Lato powoli nabiera rozpędu. Każdy kto posiada chociaż niewielki skrawek zieleni chce spędzać na nim coraz więcej czasu, gdyż odpoczynek na łonie natury jak wszyscy dobrze wiemy wpływa niezwykle relaksująco na każdego z nas. Bo jak tu nie cieszyć się zapachem świeżo skoszonej trawy i wielobarwnych kwiatów bądź też nie zachwycać najbardziej naturalną muzyką świata – śpiewem ptaków czy dźwiękami płynącego nieopodal strumienia. Człowiek od wieków żył w zgodzie z naturą, a ogrody, działki i parki są jedynie namiastką i czasami jedyną możliwością kontaktu z naturą.

Lato powoli nabiera rozpędu. Każdy kto posiada chociaż niewielki skrawek zieleni chce spędzać na nim coraz więcej czasu, gdyż odpoczynek na łonie natury jak wszyscy dobrze wiemy wpływa niezwykle relaksująco na każdego z nas. Bo jak tu nie cieszyć się zapachem świeżo skoszonej trawy i wielobarwnych kwiatów bądź też nie zachwycać najbardziej naturalną muzyką świata – śpiewem ptaków czy dźwiękami płynącego nieopodal strumienia. Człowiek od wieków zył w zgodzie z naturą, a ogrody, działki i parki są jedynie namiastką i czasmi jedyną możliwością kontatku z naturą.

Altany, stoliki i ławy to niezwykle ważne wyposażenie naszych terenów zielonych zapewniające komfort i dobry wypoczynek. Dzieciom zapewne najbardziej podobają się huśtawki i baseny, w których w upalne dni można się wykąpać. Kwiaty, warzywa, owoce a może tylko starannie wypielęgnowana trawa? Wszystkie te elementy składają się na aranżację ogrodu. Jednak, aby miał on odpowiadający nam wygląd potrzebujemy czasem niewielkich, choć niezwykle istotnych sprzętów, które zazwyczaj leżą gdzieś w kącie altany czy komórce na narzędzia. Bez nich nie byłoby zadbanych roślin, a tym samym tego wszystkiego, co dzięki nim jest naszym udziałem.

Do grona tych jakże ważnych akcesoriów należą wszelkie przyrządy do nawadniania. Dobrej jakości funkcjonalny wąż ogrodowy doskonale zadba o każdy teren zielony. Są lekkie i łatwe w przechowywaniu – po zwinięciu zajmują niewiele miejsca, stanowiąc doskonałą alternatywę dla węży ciężkich, o dużych gabarytach. Podczas pracy nie załamuje się i nie plącze. Po napełnieniu wodą samoczynnie trzykrotnie zwiększa swoją długość i utrzymuje ją podczas użytkowania.

Po zakończonej pracy w chwili zamknięcia wlotu wody i otwarcia wylotu węża woda zostaje z niego wypchnięta w sposób automatyczny. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość prostego łączenia dwóch węży za pomocą specjalnych końcówek, które wraz zaworem kulowym i dwiema szybkozłączkami znajdują się w komplecie.

Oprócz węża warto zaopatrzyć się także w nowoczesne pistolety zraszające. W ofercie znajdziemy cały zestaw takich narzędzi - pistolety regulowane metalowe i plastikowe oraz zraszające 6-cio i 7-funkcyjne, a także zestaw zraszaczy wielofunkcyjnych w tym zraszacz wahadłowy 19-strumieniowy i 7-funkcyjny teleskopowy.

Relaks i komfort przebywania w ogrodzie zapewnia nam przede wszystkim znajdująca się tu roślinność oraz wszelkie wygodne meble i atrakcyjne dekoracje. Jednak bez funkcjonalnych akcesoriów nie bylibyśmy w stanie odpowiednio zadbać o rosnące tu kwiaty, warzywa i drzewa owocowe.

Źródło: Ferro

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!