kızılay odtülüler dershane

Porady

Profesjonalna pielęgnacja zieleni

Wielozadaniowy zestaw dla profesjonalistów to istna gratka dla profesjonalnych ogrodników. Nowoczesne maszyny do efektywnej pielęgnacji zieleni świetnie spełniają się w swojej roli. Utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu przestrzeni publicznych, w erze dynamicznego rozwoju zabudowy miejskiej i zwiększającego się współczynnika zaludnienia miast, staje się coraz większym wyzwaniem dla samorządów terytorialnych, służb komunalnych, administratorów i zarządców nieruchomości.

Wielozadaniowy zestaw dla profesjonalistów to istna gratka dla profesjonalnych ogrodników. Nowoczesne maszyny do efektywnej pielęgnacji zieleni świetnie spełniają się w swojej roli. Utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu przestrzeni publicznych, w erze dynamicznego rozwoju zabudowy miejskiej i zwiększającego się współczynnika zaludnienia miast, staje się coraz większym wyzwaniem dla samorządów terytorialnych, służb komunalnych, administratorów i zarządców nieruchomości.

Korzystnym, zarówno z punktu widzenia profesjonalnego wykonania usług jak i ich rentowności, jest wykorzystanie zestawu urządzeń i maszyn dostosowanych do sprawnej realizacji prac w trudno dostępnych, często kameralnych przestrzeniach, zwłaszcza w miejscach, w których standardowy sprzęt komunalny, ze względu na rozmiary i masę, nie może być zastosowany. Zestaw, konfigurowany do potrzeb, przeznaczony jest do całorocznego i kompleksowego utrzymania porządku na terenach publicznie dostępnych oraz pielęgnacji zieleni.  

Zestaw profesjonalnych maszyn obejmuje m. in. kosiarki, kosy, wertykulatory, glebogryzarki, narzędzie wielofunkcyjne, rębaki, dmuchawę, odśnieżarki oraz ciągnik z osprzętem, jak przyczepa, zamiatarka, lemiesz do odśnieżania, rozsiewacz, brona aktywna, agregat glebogryzarki tylny.Maszyny są wyposażone w niezawodne silniki spalinowe i łatwe w obsłudze, są przyjazne dla otoczenia ze względu na obniżony poziom emisji spalin i głośności. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i możliwości łączenia ich z osprzętem, są zestawem wielofunkcyjnym -  zapewniają sprawne wykonanie zadań w każdych warunkach: na osiedlach mieszkaniowych, podwórkach i chodnikach, na placach zabaw, w parkach i ogródkach miejskich, na parkingach, na terenach okalających biurowce i centra handlowe, w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, na terenie obiektów sportowych – na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, bieżniach oraz w innych strefach zewnętrznych nieruchomości sportowych.

Uniwersalną maszyną zestawu jest ciągnik jednoosiowy, którego jednostka napędowa, która wraz z osprzętem, zastępuje kilka maszyn specjalistycznych i jest wykorzystywana:do zamiatania traktów pieszych, uliczek, placów zabaw i podwórek, parkingów, terenów zewnętrznych biurowców, centrów handlowych, hoteli, SPA&Wellness i obiektów sportowych - w kombinacji z zamiatarką i przyczepą transportową, do pielęgnacji zieleni  - spulchniania, napowietrzania i mieszania gleby, oczyszczania trawników, równomiernego rozsiewania nasion - w połączeniu z agregatem glebogryzarki tylnym, broną aktywną  z rozsiewaczem ,do transportu narzędzi i maszyn potrzebnych do wykonania prac w terenie, liści, śmieci czy skoszonej trawy – z przyczepą skrzyniową z siedziskiem ,do bieżącej pielęgnacji i renowacji boisk z nawierzchnią sztuczną – zestaw, w którego skład wchodzą: (ciągnik jednoosiowy, zamiatarka, brona aktywna, rozsiewacz oraz równiarka rotacyjna, szczotka wczesująca )do odśnieżania i zabezpieczania traktów pieszych -  z zamiatarką, lemieszem do odśnieżania i rozsiewaczem.


Kolejnym narzędziem wielofunkcyjnym, które służy do kompleksowej pielęgnacji zieleni – koszenia trawy i chwastów na trawnikach miejskich i terenach pochyłych jest wyka szarka, do przycinania krzewów nożyce długie i krótkie, do obcinania gałęzi drzew podkrzesywarka, do wyrównywania krawędzi trawników krawędziarka, do spulchniania i napowietrzania gleby glebogryzarka. Natomiast dmuchawa – sprawdza się także w szybkim sprzątaniu resztek roślinnych i drobnych nieczystości.

Do odśnieżania powierzchni w każdych warunkach przeznaczona jest odśnieżarka spalinowa. W przestrzeniach zurbanizowanych i na terenach kompleksów sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowych doskonale sprawdzają się także: ciągnik jednoosiowy z zamiatarką lub lemieszem do odśnieżania, który może być także podłączony do glebogryzarki. Świeży opad śniegu można też szybko usunąć za pomocą dmuchawy. W zimowych warunkach, do zabezpieczenia traktów pieszych, jako piaskarko-solarkę można również wykorzystać rozsiewacz.

Moc silników zapewnia również wysoką wydajność danej maszyny, co przekłada się na szybkość i jakość wykonywanej pracy. Wszystkie funkcjonują na czystej bezołowiowej benzynie (etylina 95Pb) – takiej samej, która jest wykorzystywana w samochodach. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne obniżyły zużycie paliwa a także poziom emisji spalin i głośności, co z jednej strony przynosi wymierne oszczędności, a z drugiej sprawia, że maszyny są przyjazne dla otoczenia. Niski poziom wibracji silników 4-suwowych jest mniej uciążliwy dla ucha operatora jak i mieszkańców okolicy.

Źródło: Honda


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!