ankara lazer Ankara Kız Yurdu sera malzemeleri

Porady

Jak dobrać bramę do posesji lub garażu?

Dobrze wybrana brama zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, funkcjonalność i prostotę obsługi. Jeżeli jej wybór będzie dobrze przemyślany i dostosowany pod indywidualne wymagania osiągniemy wygodny wjazd zarówno na teren posesji jak i do naszego garażu. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy.

Dobrze wybrana brama zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, funkcjonalność i prostotę obsługi. Jeżeli jej wybór będzie dobrze przemyślany i dostosowany pod indywidualne wymagania osiągniemy wygodny wjazd zarówno na teren posesji jak i do naszego garażu. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy.

Zdecydowanie największy komfort obsługi zapewniają wyposażone w napęd nowoczesne bramy automatyczne. Możemy nimi swobodnie sterować, przy użyciu poręcznego pilota, otwierając i zamykając zdalnie, bez konieczności wychodzenia z samochodu. Wybierając bramę wjazdową do posesji musimy przede wszystkim sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, tak by zapewnić jej swobodne funkcjonowanie. Dobór konkretnego rozwiązania powinien więc uwzględniać nie tylko nasze indywidualne oczekiwania, ale i wymagania wynikające z charakteru i umiejscowienia działki. 

W przypadku bramy wjazdowej mamy do wyboru dwa typy konstrukcji – bramę przesuwną oraz skrzydłową. Pierwsze rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce na podjeździe, jednak wymaga zapewnienia określonej ilości wolnej przestrzeni wzdłuż płotu. W przypadku bramy skrzydłowej, należy pamiętać, że powinna ona otwierać się do wewnątrz posesji. Jeżeli działka jest umiejscowiona przy ruchliwej ulicy, trzeba zamontować bramę tak, by znajdowała się w miejscu zapewniającym bezpieczny wjazd i wyjazd samochodu. 

Bramy wjazdowe narażone są na oddziaływanie czynników atmosferycznych – deszczu, promieniowania UV czy mrozu. Z tego względu ich konstrukcje powinny być solidnie zabezpieczane przed korozją. Pojawiająca się na metalu rdza negatywnie wpływa na estetykę bramy, a także może powodować problemy z jej funkcjonowaniem. Skuteczną ochronę przed korozją zapewnia cynkowanie ogniowe połączone z malowaniem proszkowym. 

Brama garażowa powinna być dopasowana do specyfiki garażu i jego otoczenia. Podobnie jak w przypadku wjazdu na posesję, przy wyborze konkretnego rozwiązania musimy wziąć pod uwagę ilość wolnej przestrzeni. Najpopularniejsze typu konstrukcji to wyposażone w napęd automatyczny brama segmentowa i brama uchylna. 

Jeżeli niestety ilość miejsca na podjeździe jest niewielka lub posiadamy garaż, z którego wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, najlepszym rozwiązaniem jest instalacja bramy segmentowej. W czasie przesuwania się skrzydła bramy, jej segmenty przemieszczają się wzdłuż prowadnic, chowając się wewnątrz garażu. Dzięki temu, podczas pracy konstrukcja nie wychodzi poza obrys posesji, zapewniając oszczędność przestrzeni. 

Z kolei brama uchylna jest rozwiązaniem, które wymaga zapewnienia wolnego miejsca na podjeździe. W przeciwieństwie do segmentowej, można ją zamontować w garażach o zerowym nadprożu. 

Istotną kwestią jest także, współczynnik przenikania ciepła, który także należy uwzględnić przy wyborze bramy. Jeżeli nasz garaż jest wbudowany w bryłę budynku i ogrzewany, optymalnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie konstrukcji segmentowej, która jest gwarancją odpowiedniej izolacji cieplnej pomieszczenia, a także pomaga uniknąć powstawania mostków termicznych. 

Bramę możemy z powodzeniem dopasować do architektury budynku, wyglądu działki czy nawet dekoru stolarki okiennej i drzwiowej. Dostępne na rynku rozwiązania posiadają różnorodne wzory, kolorystykę i rodzaje wypełnień. Dzięki bogatej ofercie produktów, mamy również możliwość zakupu bramy zarówno w standardowych, jak i dopasowanych do naszych indywidualnych wymagań, „nietypowych" rozmiarach. 

 Źródło: WIŚNIOWSKI

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!