kızılay odtülüler dershane

Porady

Jak dobrać odpowiedni odcień kostki brukowej?

Szerokie spektrum różnorakich odcieni tego samego koloru powoduje, że współgra on nie tylko z architekturą minimalistyczną i nawiązującą do klasycznych, historyzujących rozwiązań, ale jest również doskonałym tłem dla precyzyjnie zaprojektowanego ogrodu

Szerokie spektrum różnorakich odcieni tego samego koloru powoduje, że współgra on nie tylko z architekturą minimalistyczną i nawiązującą do klasycznych, historyzujących rozwiązań, ale jest również doskonałym tłem dla precyzyjnie zaprojektowanego ogrodu.

Wśród portyków

W przestrzeni zaprojektowanej w spokojnym, klasycznym lub modernistycznym rytmie utrzymana w stalowych barwach wstęga  ścieżki z kostki brukowej idealnie podkreśli biel elewacji bryły budynku. W roli tej idealnie wystąpią kostki w nowej zaskakująco głębokiej stalowo-szarej barwie. Nie mniej wdzięcznie prezentować się będzie zamknięta w klasycznym kształcie prostokąta kostka w soczystym odcieniu bazaltowego grafitu.

Lekka i zmysłowa

Nonszalancja jaka kryje się w minimalistycznym stylu uwodzi wielu z nas. Zredukowane do prostych linii formy przeszklonych prostopadłościanów, wykonane z najwyższej jakości materiałów, wymagają odpowiedniej oprawy. W takiej aranżacji nawierzchnie bynajmniej nie pełnią funkcji detalu, a stają się pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. W roli tej świetnie spisze się nowa kostka w bazaltowa-szarej szacie. Interpretacji stylu minimalistycznego jest wiele, spektrum możliwości nieograniczone, a tworzone zestawy unikatowe i niepowtarzalne.  Surowy wdzięk minimalizmu udanie przełamie kostka Stone Road, o lekko szorstkiej fakturze i ciekawej tytanowej barwie.

Taras w kolorze maxi

Potrzebujemy kontaktu z naturą, inspirują Nas kolory i zapachy. Nasze domy otwierają się na ogrody, a idealnym miejscem służącym do kontemplowania zielonej oazy jest taras. To idealne miejsce na różne odcienie szarości. Prostokątna płyta w kolorze popielatym lub intensywnie nasyconej barwie antracytowej sprawi, że ogrodowy salon stanie się oryginalnie zaaranżowaną strefą. Faktura płyty idealnie współgra z innymi materiałami takimi jak kamień czy drewno. Smaczku minimalistycznej oprawie może również dodać płyta w kolorze tytanowym.  

Ogrody

Przed domem ład i symetria. W ogrodzie porozrzucane niby od niechcenia ścieżki. Projektant nie dba o proste, uporządkowanie linie. Dróżki wiją się w gąszczu, gubią się pośród drzew, prowadzą tam, gdzie czas się zatrzymał. W miejscu, gdzie bez pośpiechu, w ciszy i spokoju można rozkoszować się każdą upływającą minutą lśni głębokim bazaltowym grafitem. W przestrzeni, gdzie odrobina swojskości przeplata się ze szczyptą klimatu śródziemnomorskiego doskonale pasują barwy antracytowe. 

Źródło: Libet


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!