Zaproszenia

INTBAU Kraków 2014 - Tradycja i Dziedzictwo we Współczesnym Obrazie Miasta

Polski oddział INTBAU we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej jest organizatorem zaprasza na konferencję poświęconą miejscu dziedzictwa historycznego i lokalnych tradycji we współczesnym obrazie miast

Międzynarodowa Konferencja Naukowa 'Tradycja i Dziedzictwo we Współczesnym Obrazie Miasta'

Konferencja odbędzie się w dniach 5-6 maja (poniedziałek i wtorek) 2014 w sali posiedzeń Rady Miasta Krakowa, przy Placu Wszystkich Świętych 3.

Tegoroczne wydarzenie będzie trzecią odsłoną cyklu, w ramach którego odbyły się konferencje INTBAU w Londynie (2012): "Architecture in the Age of Austerity" oraz Nikozji (2013): "The Meaning of Architecture for Communities in Transformation".

Poruszając powyższe problemy pragniemy skupić się na złożonym procesie planowania i projektowania miast, przede wszystkim w kontekście czterech wybranych aspektów zrównoważonej urbanistyki:

1. MIEJSCOWEJ TRADYCJI - poprzez analizę lokalnych dobrych i złych doświadczeń, pragniemy ożywić dyskusję o roli tradycji w kształtowaniu współczesnego obrazu miasta oraz wpłynąć na kierunki rozwoju urbanistyki i architektury wernakularnej.
2. TOŻSAMOŚCI i ‘DNA’ miejsca, ze wszystkimi warstwami zróżnicowanej, lokalnej historii.
3. ZBIOROWEJ MĄDROŚCI wyrażonej poprzez społeczne zaangażowanie i aktywny udział społeczności w planowaniu.
4. LOKALNE TECHNOLOGIE - włączanie innowacyjnych technik i materiałów, niewykluczające kontynuacji najlepszych tradycji.

Konferencja będzie okazją do eksplorowania bogatej historii planowania miast, projektowania urbanistycznego i architektonicznego, oraz różnorodnych działań podejmowanych dla zachowania dziedzictwa tradycyjnej przestrzeni miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem styku domeny publicznej i prywatnej.

Wykłady otwierające wygłoszą:
• Prof. Robert Adam (pierwszy dzień obrad)
• Prof. Léon Krier (drugi dzień obrad)

Konferencji towarzyszy doroczny zjazd INTBAU International College of Chapters (ICC). Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania z wieloma reprezentantami światowej sieci INTBAU.

Zapraszamy do nadsyłania artykułów i posterów. W celu rejestracji oraz przesłania abstraktów prosimy o wypełnienie FORMULARZA ONLINE. Jeżeli napotkają Państwo problemy z rejestracją online, prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO (wraz z abstraktem) i przesłanie go pocztą elektroniczną na adres: intbau@intbaupoland.com.

Zaakceptowane materiały będą opublikowane w pokonferencyjnej monografii „Tradycja i dziedzictwo w dzisiejszym obrazie miasta”. Planowany termin wydania: jesień 2014 roku.

Dla członków INTBAU, studentów oraz młodych naukowców (mniej niż 10 lat doświadczenia naukowego), którzy nadeślą zgłoszenia do 7 lutego 2014, oferujemy 33% zniżkę w opłacie konferencyjnej.

ORGANIZATORZY:
INTBAU Poland Chapter, Międzynarodowe Centrum Kształcenia Politechniki Krakowskiej

GŁÓWNI PARTNERZY:
INTBAU UK, Instytut Allerhanda

TERMINY:
7.02.2014 – zgłoszenia uczestnictwa – ‘early bird’
28.02.2014 – zgłoszenia uczestnictwa – termin ostateczny
15.03.2014 – kwalifikacja abstraktów
31.03.2014 – opłata konferencyjna
15.04.2014 – nadsyłanie zaakceptowanych artykułów do publikacji

Więcej informacji i szczegóły konferencji: intbaupoland.com

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!