Zaproszenia

MIASTO OGRÓD - Zielony design. 16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu

W ostatni weekend kwietnia już po raz 16. odbędą się Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design. To wydarzenie, w którym uczestniczy około 70 wystawców i 7000 zwiedzających.

W ostatni weekend kwietnia już po raz 16. odbędą się Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design. To wydarzenie, w którym uczestniczy około 70 wystawców i 7000 zwiedzających.

Elementy targów:
- Konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście” – skierowana do profesjonalistów z branży. Wśród prelegentów gościmy m.in. architektów krajobrazu z Polski i zagranicy.

- Strefa Młodego Architekta Krajobrazu – to miejsce w przestrzeni targowej, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły i projekty, będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać oczekiwania przyszłych inwestorów. Udział w tej Strefie daje młodym architektom krajobrazu możliwość promocji firmy.

- Ogród pokazowy– tworzony na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej, a także studenci architektury krajobrazu.

Zasadniczym celem Targów MIASTO OGRÓD jest konsolidowanie środowiska branżowego, popularyzowanie wiedzy z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu, pobudzanie lokalnych środowisk do brania odpowiedzialności za publiczną przestrzeń oraz dawanie impulsu do tego działania.

Ten kierunkek wyraża również nazwa targów: MIASTO OGRÓD – Zielony design. Wpisuje się także w politykę miasta: Szczecin Floating Garden i trend zwracania się miast ku wodzie. - Przestrzeń miejska pozbawiona zieleni i wody staje się coraz bardziej męcząca dla mieszkańców dużych miast. Chcemy zmienić myślenie osób, które kształtują miejską przestrzeń, dlatego stawiamy na poszerzanie wiedzy i na młodych architektów krajobrazu – mówi Małgorzata Lis, Dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

Źródło: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!