Zaproszenia

Dyskusja publiczna - "Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Muzeum Łazienki Królewskie"

W ramach rewitalizacji niezagospodarowanego obszaru Łazienek Królewskich o pow. 2,5 ha powstanie nowy ogród oraz 1800 m2  przestrzeni wystawowej pod jego powierzchnią.

Łazienki Królewskie zapraszają na prezentację i dyskusję publiczną pokonkursowej koncepcji architektonicznej "Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Muzeum Łazienki Królewskie".

Prezentacja i dyskusja odbędzie się 14 stycznia 2014 r. o godz.12.00 w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich
Zespół architektów holendersko - polskich: Mecanoo International, jojko + nawrocki architekci, Michael van Gessel oraz Delva Landscape Architects przedstawi wstępny projekt pokonkursowy.

Międzynarodowy konkurs na koncepcję "Ogrodu XXI wieku z pawilonem wystawienniczym", przeprowadzony został wspólne z SARP pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Środowiska. Sąd konkursowy ogłosił werdykt 14 listopada 2013 r., a następnie w dniu 22 listopada odbyła się pierwsza debata publiczna z udziałem architektów. Wnioski z tej dyskusji oraz uwagi Sądu Konkursowego i Muzeum a także propozycje funkcjonalne, które będą zgłoszone w dnu 14 stycznia, zostaną uwzględnione przez architektów w dalszych pracach projektowych.
Konsultacje społeczne w imieniu Muzeum prowadzi socjolog, dr Paweł Kuczyński.

Nagrodzone i wyróżnione koncepcje projekowe i makiety można podziwiać w Sali Musztry w Podchorążówce.
Po wystawie pokonkursowej oprowadzi Państwa Główny Ogrodnik Muzeum Barbara Werner.

W ramach rewitalizacji niezagospodarowanego obszaru Łazienek Królewskich o pow. 2,5 ha powstanie nowy ogród oraz 1800 m2  przestrzeni wystawowej pod jego powierzchnią. To bardzo ważny projekt dla przyszłości Muzeum Łazienki Królewskie.  Jego realizację zaplanowano na lata  2014-2020 z środków MK i DN, Funduszy europejskich. Organizator liczy też na wsparcie Funduszu Ochrony Środowiska. Pawilon wystawienniczy w Ogrodzie XXI wieku da nie tylko nowe życie kulturalne dla Łazienek Królewskich, ale pozwoli muzeom warszawskim na organizację dużych wystaw czasowych oraz włączy stolicę do międzynarodowego obiegu atrakcyjnych wystaw. Dlatego projekt ten ma tak ważne znaczenie dla polityki kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dla edukacji ekologicznej co wyraża również mecenat Ministra Środowiska.

Prezentacja i dyskusja publiczna "Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym w Łazienkach Królewskich"
14 stycznia 2014 r. o godz.12.00
Podchorążówka w Łazienkach Królewskich

Źródło: Łazienki Królewskie

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!