Porady

Jak radzić sobie z opadłymi liśćmi w ogrodzie?

Opadłe liście w ogrodzie to odwieczny jesienny problem. Grabienie jest uciążliwe, z kolei pozostawione zaczną gnić, zostawiając plamy na murawie.

Jesienią spada nie tylko temperatura, ale też liście z drzew. Od zawsze są one uciążliwym problemem dla właścicieli ogrodów. Grabienie jest męczące i przy tym mało skuteczne, a pozostawienie liści na trawniku wpłynie na murawę bardzo niekorzystnie - gnijący materiał organiczny pozostawi żółte szpecące plamy. Warto sięgnąć po rozwiązanie gwarantujące najlepsze efekty przy małym nakładzie pracy.

W tym roku grabie można spokojnie rzucić w kąt i zastąpić je nowoczesną dmuchawą, która pomoże utrzymać porządek w ogrodzie, na ścieżkach i podjeździe nie tylko jesienią, ale też przez cały rok. To za sprawą połączenia trzech funkcji: dmuchawy, odkurzacza oraz rozdrabniarki do liści, dzięki której objętość odpadów może być zredukowana nawet dziesięciokrotnie. Ułatwi to pozostawienie ich jako naturalnego nawozu, który będzie można wykorzystać na wiosnę.

Przy wyborze tego typu urządzenia powinniśmy kierować się nie tylko oferowanymi funkcjami, ale też parametrami technicznymi, takimi jak prędkość powietrza czy waga. Silny strumień pozwoli nie tylko na pozbycie się liści, ale też na usunięcie zalegającego brudu, co będzie znacznym ułatwieniem w pielęgnacji przydomowego terenu.

Źródło: McCULLOCH

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!