Publiczne

Przestrzeń publiczna w Zamościu – Rynek Wodny i Rynek Solny

1/14
Rynek Solny

Stare Miasto w Zamościu jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO więc jest pod szczególną opieką konserwatorską. Wszystkie rozwiązania przestrzenne, funkcjonalne oraz detale architektoniczne, a także przyjęte materiały i technologie wykonania zostały zawarte w projektach budowlanych i uzgodnione z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu.
Przy rewitalizacji Rynku Wodnego i Solnego wraz z przyległymi ulicami zastosowano tradycyjne materiały. W kwestii zabezpieczeń konstrukcji użyto natomiast najnowszych technologi, które mogą utrzymać zabytki w dobrym stanie jak najdłużej. Przyjęte rozwiązania nie niszczą struktury przestrzennej obiektów zabytkowych, maksymalnie eksponują obiekt, a współczesne funkcje wprowadzane są tak, aby nie niszczyć tkanki zabytkowej.

Komentarze

*

Jessa

YMMD with that anwres! TX

Mike

Way to go on this esasy, helped a ton.

Rita

Walking in the prcnseee of giants here. Cool thinking all around!

Sofia

Ewuniu dziękuję za wizytę, u mnie też moje inspiracje old French Country style zasapazrm :-) a teraz pozwf3l że posiedze sobie u Ciebie w tym prztulnym foteliku..... http://ajthxjqvnro.com [url=http://ifjbvvgdw.com]ifjbvvgdw[/url] [link=http://httzffaod.com]httzffaod[/link]

Podobne artykuły