Publiczne

Repliki ławek z lat 60-tych na Placu Defilad w Warszawie

Na Placu Defilad w Warszawie powstało miejsce do wypoczynku z charakterystycznymi replikami ławek z lat 60-tych autorstwa architekta prof. Jerzego Sołtana.Sprawdź.

Warszawski Plac Defilad jest jedynym z najliczniej odwiedzanych miejsc w Warszawie I stanowi jeden z ważniejszych punktów komunikacyjnych w stolicy. Strefa relasku w tym miejscu z charakterystycznymi replikami ławek z lat 60-tych  autorstwa prof. Jerzego Sołtana to sentymentalny ukłon w stronę ponadczasowej architektury Warszawa Śródmieście.

Ławki są elementem małej architektury w sercu miasta, które estetyką nawiązują do słynnych ławek z lat 60-tych z wnętrz dworca Warszawa Śródmieście zaprojektowanych przez wybitnego polskiego architekta prof.Jerzego Sołtana. Architekt jest też autorem wnętrza dworca Warszawa Śródmieście czy kompleksu sportowego  Warszawianka. Projekt ławek został zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego w ramach pomysłu “Mebel miejski na Placu Defilad”, dzięki któremu przestrzeń miejska zyskała niepowtarzalne elementy małej architektury.  Zarząd Zieleni Miejskiej m.st. Warszawa w sumie zamontował 12 ławek, z czego 4 ulokowano przy wyjściu z Dworca Warszawa Śródmieści, a 8 pozostałych umieszczono wzdłuż pasażu Wisławy Szymborskiej.

mebel miejski
replika ławek Plac Defilad
mebel miejski
replika ławek Plac Defilad
mebel miejski
replika ławek Plac Defilad

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!