Publiczne

Złota ścieżka wśród drzew

W niemieckim  mieście Wassertrüdingen zbudowano estetyczny łącznik prowadzący z miasta do ciekawej, przyjaznej przestrzeni zielonej zakończonej tarasem widokowym i placem zabaw

W niemieckim mieście Wassertrüdingen estetyczny łącznik prowadzi z miasta do ciekawej, przyjaznej przestrzeni zielonej zakończonej tarasem widokowym i placem zabaw

Ścieżka łącząca miasto Wassertrüdingen z terenami zielonymi

Niemieckie miasto Wassertrüdingen zdecydowało się na rozbudowę swoich kluczowych terenów zielonych i rekreacyjnych. Znajdujące się w nazwie miejscowości odniesienie do wody (Wasser) miał się w ten sposób zmaterializować w postaci estetycznego łącznika prowadzącego do ciekawej, przyjaznej przestrzeni zielonej zakończone tarasem widokowym i placem zabaw.

Ścieżka łącząca miasto Wassertrüdingen z terenami zielonymi

Sport i ekologia w Wassertrüdingen

W ramach projektu stworzono dwa tereny rekreacyjne o indywidualnym charakterze. Scalono je z miastem betonową ścieżką. Całość tworzy zróżnicowaną, a jednocześnie harmonijną strukturę, oferując mieszkańcom Wassertrüdingen nowe możliwości uprawiania sportu i wypoczynku, a także korzyści ekologiczne.

Ścieżka w mieście Wassertrüdingen

Ścieżka wśród stawów i wzgórz w Wassertrüdingen

W znajdującym się na północy Park Krajobrazowy Klingenweiher (ok. 71.000 m2) znajdziemy szereg małych, ekologicznie zbudowanych stawów. Ścieżka prowadzi też do punktu widokowego na wzgórzu, z którego roztacza się panorama całej okolicy.

Ścieżka łącząca miasto Wassertrüdingen z terenami zielonymi

Ścieżka łącząca miasto Wassertrüdingen z terenami rekreacyjnymi

Projekt: Planorama Landschaftsarchitektur

Lokalizacja: Wassertrüdingen, Bawaria, Niemcy

Data projektu: 2014-2019

Realizacja: 2019

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!