Ogrody Prywatne

Projekt nowoczesnego ogrodu od New Garden Style

Mniej znaczy więcej – przekonują nas o tym architekci krajobrazu z pracowni New Garden Style. Oto projekt ogrodu, który powstał w myśl tej idei.

Mniej znaczy więcej – przekonują nas o tym architekci krajobrazu z pracowni New Garden Style. Oto projekt ogrodu, który powstał w myśl tej idei.

ogród w stylu nowoczesnym

Pracownia New Garden Style już nie raz prezentowała nam interesujące projekty ogrodów. Architekci szczególnie dobrze czują się w nowoczesnej estetyce, o czym przekonali nas w swoim projekcie ogrodu pośrodku brzozowego lasu.

Nowoczesna estetyka to obecnie dominujący nurt w ogrodowych realizacjach, który ceniony jest przede wszystkim za proste, a przy tym wyraziste formy. Geometria i uporządkowanie przestrzeni dają pożądany efekt harmonii. W myśl tych zasad architekci zaprojektowali duży ogród w okolicach Dębicy.

Istotnym założeniem projektu było stworzenie takiej przestrzeni, której utrzymanie, mimo dużej powierzchni, bo mierzącej aż 30 arów, nie będzie pracochłonne. Zdecydowano o wyborze roślin, które nie wymagają angażujących zabiegów pielęgnacyjnych. Pojawiają się tutaj rośliny niskie, płożące i zadarniające. Duże połacie trawnika będą mogły być utrzymywane w ryzach przy pomocy samojezdnej kosiarki.

ogród w stylu nowoczesnym

Beton architektoniczny w nowoczesnym ogrodzie

Projekt nowoczesnego ogrodu pod Dębicą doskonale komponuje się z bryłą budynku mieszkalnego. Elewacje w szarości i bieli, o dużych przeszkleniach charakteryzuje minimalizm – zgodnie z architekturą budynku postanowiono urządzić ogród. Duże znaczenie w projekcie odgrywa beton architektoniczny w kolorze antracytu. Stanowi on zdecydowane tło dla zielonej roślinności. Beton wykorzystany został również do zbudowania donic oraz murków obrysowujących przestrzenie nasadzeń. W projekcie pojawiają się też betonowe schodki, wgłębniki na ognisko oraz obrzeża w trawie, których zadaniem jest niwelacja różnic w wysokości terenu.

W przestrzeni ogrodu przewidziane zostało miejsce na uroczą oranżerię o szerokich przeszkleniach, połączoną z tarasem. Uzupełnieniem tego ogrodowego wnętrza jest zbiornik wodny, okalający taras. Do oranżerii możemy dostać się z jednego z tarasów podążając alejką wyłożoną dużymi, betonowymi płytami, zatopionymi w trawniku. Wokół domu założone zostały mniejsze drewniane tarasy, które budują poczucie kameralnej atmosfery. Każdy z nich wyposażony został w wygodne meble ogrodowe.

W przestrzeni ogrodu znalazły się również miejsca dla ogródka warzywnego, czy placu zabaw dla dzieci. W dalszej części ogrodu zakomponowana została przestrzeń z paleniskiem, której towarzyszy wysokie drzewo. Rozlokowane wewnątrz murków schowki pełnią rolę praktycznych drewutni. W części frontowej uwagę przykuwa nowoczesny design wiaty ogrodowej, która spójnie współgra z prostym i minimalistycznym ogrodzeniem oraz elewacją domu.

ogród w stylu nowoczesnym

Projekt nowoczesnego ogrodu od New Garden Style – metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

inwestor: prywatny

pracownia: New Garden Style / www.newgardenstyle.pl

projekt: 2020

lokalizacja: okolice Dębicy

projektowana powierzchnia: ok. 30 ar

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!