Porady

Hamaki ogrodowe dobre na każdą okazję!

Idealną propozycją do każdego ogrodu na letnie popołudnia jest hamak. Nie tylko przyjemnie spędza się na nim czas, ale może on stanowić także ciekawą dekorację ogrodu.

Idealną propozycją do każdego ogrodu na letnie popołudnia jest hamak. Nie tylko przyjemnie spędza się na nim czas, ale może on stanowić także ciekawą dekorację ogrodu. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem idealnego wyposażenia ogrodowego, ten artykuł jest dla ciebie!

Budowa

Hamak standardowo zbudowany jest z tkaniny bądź materiału, który go tworzy, a także ze stelaża, który sprawia, że nie musimy już szukać odpowiednich drzew lub słupków, by bezpiecznie hamak zamontować i używać. Najczęściej można zakupić hamaki ze stelażem lub osobno, także istnieje duża dowolność w doborze idealnego dla nas ogrodowego akcesorium.

Kolor i materiał

Na rynku znajdziemy wielki wybór materiałów i kolorów w których dostępne są hamaki. Najczęściej wybór może paść na hamaki ogrodowe wykonane w płótna, których dużą zaletą jest trwałość. Są one również wygodne i gwarantują stabilizację, nie wpijają się w ciało i nie powodują obtarć. Są one również proste w utrzymaniu czystości – łatwo prać je w pralce. Trzeba mieć jednak na uwadze, że płótno może blaknąć na słońcu.

Hamak ogrodowy
Źródło: DAJAR, Hamak Paradise

Inną, popularną propozycją są hamaki wykonane z siatki. Siatka często wykonana jest z bawełnianej plecionki. Wyglądem przypomina sieć rybacką. Wadą tych hamaków może być fakt, że niektóre z plecionek mogą wpijać się w ciało i podrażniać je, dlatego warto postawić na delikatniejsze materiały. Plecionkę trudno jest naprawić, a przy rozkładaniu i składaniu może się plątać. Jednak świetnie prezentuje się ona w przestrzeni ogrodu czy pomieszczenia, nadając im bardziej rustykalny klimat.

Postawmy na trwałe materiały, takie jak właśnie bawełna. Możemy zakupić hamaki wykonane również z nylonu, poliestru czy polipropylenu. Możesz znaleźć także modele wykonane, na przykład, z materiału wodoodpornego, dzięki czemu, nie będziesz musiał martwić się o zdejmowanie hamaku podczas deszczu. Jeśli zaś chodzi o wzór i kolor, częstym rozwiązaniem są hamaki pasiaste czy jednokolorowe. Będą klasyczną i dobrą propozycją dla wielu przestrzeni.

Jednoosobowy?

Hamaki ogrodowe mogą być jednoosobowe, co czyni je idealnymi na niedzielny odpoczynek na łonie natury. Jeśli chcemy zaś odpoczywać w gronie rodzinnym, możemy postawić na hamak dwuosobowy, który umożliwi nam spędzenie cudownego czasu na powietrzu z najbliższymi. Hamaki są świetnym rozwiązaniem dla dzieci, również tych mniejszych (choć zawsze zabawę powinien nadzorować dorosły). Będą wspaniałą propozycją na relaks dla wszystkich członków rodziny!

Co dla Ciebie?

Hamaki nie muszą być nudne! Owszem, znajdziemy wiele propozycji klasycznych hamaków, które kształtem przypominają kołyski. Jednak to nie jedyna możliwość. Producenci proponują nam hamaki w kształcie foteli (tak zwane hamaki-siedziska), huśtawek czy innych. Z pewnością znajdziemy model, który będzie odpowiadał potrzebom naszym i naszej rodziny. 

Artykuł promocyjny

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!