Ogrody Prywatne

Projekt nowoczesnego ogrodu z basenem

Rozległy, nowoczesny ogród z basenem zaprojektowany został tak, by nawiązywać do estetyki domu. Dzięki temu koncepcja całego założenia tworzy spójną i elegancką całość

Rozległy, nowoczesny ogród z basenem zaprojektowany został tak, by nawiązywać do estetyki domu. Dzięki temu koncepcja całego założenia tworzy spójną i elegancką całość

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

Projekt pracowni projektowej i firmy wykonawczej Flori-Arch Madejowicz dotyczy tematu przydomowego ogrodu zlokalizowanego w województwie opolskim, w miejscowości Poboroszów. Zadaniem architektów było przygotowanie kompleksowej koncepcji ogrodu wraz z ogrodzeniem, powierzchniami utwardzonymi, małą architekturą oraz szatą roślinną. Ponadto w projekcie zaproponowano także instalacje nawodnienia oraz oświetlenia.

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

Powierzchnia projektowanej działki, mierzącej 31 arów, dawała spore pole do popisu. Ponadto Inwestor pozostawił pracowni dużą swobodę pracy. Architekci zaproponowali ogród w stylu nowoczesnym, aby zielona przestrzeń wokół domu tworzyła spójną całość wraz z istniejącą architekturą. Projektując ogród architekci dobierali roślinność zgodnie z ukształtowaniem terenu działki, rodzajem gleby oraz kierunkiem padania światła. Dzięki temu zaproponowana koncepcja zakłada ogród, którego szata roślinna zmienia się przez cały rok i w każdym okresie dobrze się prezentuje.

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

Nowoczesne ogrodzenie ogrodu

Pracownia otrzymała kilka wytycznych od Inwestora. Jednym z nich były wymagania dotyczące ogrodzenia parceli. Inwestor zażyczył sobie, aby ogrodzenie wykonane było z piaskowca. Ten materiał o ciepłej barwie charakteryzuje unikalna struktura o efektownych żyłach i przebarwieniach, które powstają w naturalny sposób. Połączenie piaskowca z grafitową konstrukcją dało bardzo współczesny i elegancki efekt końcowy.

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

Basen w ogrodzie

Kolejnym elementem, który miał pojawić się w projekcie ogrodu, był basen. Architekci zaproponowali kameralną przestrzeń z tarasem, znajdującą się za domem. Na tarasie przewidziane zostały wygodne leżaki, na których domownicy mogą wypocząć. To tutaj znalazł się basen rynnowy, którego lustro wody zlicowane jest z powierzchnią tarasu. Przestrzeń za domem została praktycznie podzielona poprzez zastosowanie rabaty. Jej obecność stwarza efekt przytulnego, ogrodowego wnętrza.

Ukształtowanie terenu pozwoliło na zastosowanie dwóch poziomów ogrodu. Na nieco wyższy, drugi poziom prowadzą eleganckie schody wykończone jasnymi płytami, tworzące spójną całość wraz z resztą kompozycji. Wielopoziomowość działki dynamizuje przestrzeń. Przyjemny charakter projektu powoduje także obecność zagajnika sosnowego. Istniejący już wcześniej zagajnik doskonale wpisał się w zaproponowaną koncepcję ogrodowego wnętrza.

 

Projekt ogrodu przy domu jednorodzinnym

Projekt nowoczesnego ogrodu z basenem  - metryczka projektu

typ projektu: ogród przydomowy

inwestor: prywatny

pracownia: Flori-Arch Madejowicz

projekt: 2019

lokalizacja: Poboroszów

projektowana powierzchnia: 31 ar

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!