Porady

Jak szybko zmienić kolor drewnianych mebli ogrodowych?

Twoje drewniane meble ogrodowe straciły już dawny blask? Zastosuj bejcę do drewna, aby znów wyglądały jak nowe.

Marzą Ci się nowe drewniane meble ogrodowe rodem z magazynów wnętrzarskich? Spędzanie czasu w ogrodzie przy starym, nieestetycznym już stole nie sprawia Ci przyjemności? Zanim zdecydujesz się na zakup kosztownego zestawu mebli ogrodowych z drewna, zastanów się, czy nie warto zatroszczyć się o stare. Może wystarczy zmiana koloru mebli ogrodowych za pomocą bejcy do drewna? Sprawdź, jaki produkt rekomendują specjaliści marki Vidaron.

Z tekstu dowiesz się:

- dlaczego meble ogrodowe z drewna powinny być odpowiednio chronione

- jak samodzielnie przeprowadzić metamorfozę mebli ogrodowych,

- jakie właściwości ma lakierobejca Vidaron.

Malowanie mebli ogrodowych to najszybszy sposób na zmianę aranżacji tarasu lub ogrodu. Zamiast pozbywać się dotychczasowych stołów i krzeseł, podaruj im drugie życie. Zaoszczędzisz pieniądze, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy sprawi, że jeszcze chętniej wybierzesz relaks na świeżym powietrzu.

Jak pomalować meble drewniane ogrodowe?

Przed jakimikolwiek pracami konserwatorskimi zawsze warto upewnić się, czy powierzchnia drewna jest czysta i gładka. Przygotuj ją w trzech prostych krokach:

1. Umyj meble ogrodowe wodą z dodatkiem łagodnego detergentu.

2. Jeśli zauważyłeś tłuste, oporne plamy, pozbądź się ich za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

3. Upewnij się, że powierzchnia jest gładka – przetrzyj ją papierem ściernym o drobnej gradacji i usuń powstały pył za pomocą ściereczki nasączonej spirytusem.

Tak przygotowane podłoże jest gotowe do malowania bejcą. Najlepiej jest przeprowadzać malowanie w dniach, kiedy temperatura nie przekracza 25℃ i nie jest niższa niż 5℃. W optymalnych warunkach bejca schnie równomiernie i tworzy wytrzymałą warstwę ochronną. Do malowania użyj standardowego pędzla o miękkim włosiu i niewielkich rozmiarach, aby wygodnie dotrzeć do wszystkich zakamarków. Rozprowadź bejcę równomiernie długimi pociągnięciami pędzla. Zaczekaj 12 godzin, aż bejca dobrze wyschnie, i zaaplikuj kolejną warstwę. Efekt kolorystyczny będzie wtedy wyraźniejszy. Po wyschnięciu drugiej warstwy możesz już korzystać ze swoich „nowych” starych mebli.

Kobieta malująca meble ogrodowe bejcą

Jaką bejcę do drewna wybrać?

Jeśli chcesz zastosować bejcę do drewna, upewnij się, że jest to produkt dobrej jakości. W końcu lepiej jest odświeżyć meble raz na jakiś czas, niż męczyć się z malowaniem parę razy w roku. Sprawdź też, czy produkt spełnia wymagania do użytku na zewnątrz. Lakierobejca do drewna Vidaron gwarantuje skuteczną ochronę mebli ogrodowych. Tworzy elastyczną, dekoracyjną powłokę, odporną na zarysowania i ścieranie.

Jaki kolor mebli ogrodowych chodzi Ci po głowie? Z lakierobejcą Vidaron w różnych kolorach możesz zamienić swoje zwykłe sosnowe krzesła w eleganckie, nowoczesne meble wyglądające jak wykonane z luksusowych gatunków drewna. Marzy Ci się nowoczesny, minimalistyczny taras ze szklanym stolikiem i jasnymi poduszkami? W takiej aranżacji sprawdzą się ciemne kolory lakierobejcy ochronno-dekoracyjnej do mebli ogrodowych.

- Mahoń Szlachetny (kolor L15),

- Palisander Indyjski (L09)

- Wenge Afrykańskie (L10).

Jeśli preferujesz przytulne, romantyczne klimaty w stylu prowansalskim lub angielskim, zdecyduj się na jasne wybarwienie drewna. Odcienie Dąb Bielony (L17) lub Sosna Złocista (L02) sprawdzą się najlepiej. Jasne drewno będzie świetnie kontrastować z zielenią kwiatów doniczkowych i kraciastymi poduszkami dekoracyjnymi.

Chcesz poznać więcej sposobów na sprawną metamorfozę mebli ogrodowych i nie tylko? Wejdź na stronę www.vidaron.com.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!