Zaproszenia

Nauka koszenia kosą tradycyjną

Jacek Jerzmański, architekt krajobrazu oraz ogrodnik, pasjonat zielonej architektury i wszelkich ekologizmów, zaprasza na warsztaty pt. Nauka koszenia kosą tradycyjną

Jacek Jerzmański, architekt krajobrazu oraz ogrodnik, pasjonat zielonej architektury i wszelkich ekologizmów, zaprasza na warsztaty pt. Nauka koszenia kosą tradycyjną

Warsztaty z koszenie kosą tradycyjną

Stowarzyszenie Architektów krajobrazu zaprasza na warsztaty pt. Nauka koszenia kosą tradycyjną, które odbędą się 8.11.2019 r. we Wrocławiu.

Pomysłodawcą i ekspertem w tym zakresie jest Jacek Jerzmański, architekt krajobrazu oraz ogrodnik, pasjonat zielonej architektury i wszelkich ekologizmów.

Ogólny program szkolenia

Zajęcia teoretyczne – kosa w ujęciu historycznym, budowa kosy, kosa jako narzędzie bojowe, dobór kosy do charakterystyki pracy. Podstawowe informacje o łąkach kwietnych, przewaga koszenia naturalnego i zalety koszenia pro- przyrodniczego. Terminy koszenia łąk i łąk kwietnych. Technika koszenia proprzyrodniczego.

Zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Parku Stasica – BHP, pracy z kosami, Etapy przygotowania kos do pracy, czyszczenie i szlifowanie powłok lakierniczych i impregnatów, klepanie kosy oraz narzędzia pieniek, stołek, koziołek, babki i młotki do klepania kos – dobór, właściwości, efekty klepania klingi kosy, przygotowanie kosy na potrzeby przeprowadzenia warsztatów.

Praktyczne zajęcia terenowe – praca kosą w terenie, ostrzenie terenowe kosy, doskonalenie umiejętności.

Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSft5Z5uJsVKVIW4K0MX16nILFSAU7A6T7ug7iKE9-dLhbNNFg/viewform

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!