Zaproszenia

Gdzie jest plac Legionów

Studenckie Koło Naukowe PWr Wrocławska Modernistyczna Architektura - WMArch wraz z Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach projektowych towarzyszących drugiej, jesiennej edycji projektu

Studenckie Koło Naukowe PWr Wrocławska Modernistyczna Architektura - WMArch wraz z Wrocławska Fundacja Studentów Historii Sztuki serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach projektowych towarzyszących drugiej, jesiennej edycji projektu "Gdzie jest plac Legionów?".

Czy po rewitalizacji miejsce może stać się „atrakcyjne” i przyciągnąć większą uwagę odwiedzających oraz samych mieszkańców? Czy możliwe jest przywrócenie funkcji, dla której zostało zaprojektowane i ocalenie od zapomnienia? Wykładowcy i tutorzy zagłębią się nie tylko w historię architektury tego wyjątkowego miejsca, ale również zanalizują jego problemy przestrzenne, urbanistyczne i społeczne, jak i spróbują odnaleźć wzorce w zagranicznej architekturze!

TERMIN: 9-12/10/19
MIEJSCE:
- Warsztaty: Siedziba SARP, ul. Oławska
- Wydarzenia towarzyszące: Muzeum Architektury we Wrocławiu

Cykl warsztatów projektowych ma na celu stworzenie koncepcji zagospodarowania Placu Legionów we Wrocławiu. Całość zamknięta zostanie w kontekście architektury modernistycznej miasta Wrocław.

ZGŁOSZENIA: do 4. Października 2019 roku na adres kn.wmarch@gmail.com

Nabór na podstawie jednego wybranego projektu autorstwa uczestnika (pdf, do 1MB). W treści zgłoszenia należy uwzględnić: imię, nazwisko, rok studiów, uczelnię, adres e-mail, nr telefonu.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator zapewnia materiały oraz catering.
Część projektowa warsztatów odbędzie się w dniach 9-11 października 2019 roku. Następnie opracowania tematu zostaną zaprezentowane publicznie podczas prezentacji w Muzeum Architektury dnia 12 października 2019 r.

Na jesienną edycję projektu "Gdzie jest Plac Legionów?", oprócz warsztatów projektowych, składać się będą także wydarzenia towarzyszące:

9 PAŹDZIERNIKA (środa);
LOKALIZACJA: Siedziba SARP, ul. Oławska 21
CZAS: 14.45-17.00:
- mgr Adam Pacholak - prezentacja wyników badań dotyczących postrzegania architektury PRL przez mieszkańców Wrocławia
- wykład dr Agaty Gabiś - "Ulica-plac-osiedle: układanka na PKWNie"
- wykład dr inż arch. Angeliki Lasiewicz-Sych - tytuł podamy wkrótce!

10 PAŹDZIERNIKA (czwartek)
LOKALIZACJA: Muzeum Architektury
CZAS: 16.00-19.00:
- mgr Iga Herok-Turska I Przemysław Czernek (Instytut Dokumentacji Architektury - Biblioteka Śląska w Katowicach):
“Umiejętność dziedziczenia - śląska architektura drugiej połowy XX wieku w interdyscyplinarnym świetle 'Reflektorów'"

Bezpośrednio po wykładzie odbędzie się DEBATA poświęcona stanowi zachowania, wartościom i przyszłości Placu Legionów. Szczegóły podamy wkrótce!

12 PAŹDZIERNIKA (sobota)
LOKALIZACJA: Muzeum Architektury
CZAS: 13.30-17.00:
- dr inż arch. Barbara Świt-Jankowska: "'Życie zawsze ma rację, a architektura się myli...' (Le Corbusier). Międzywojenna architektura mieszkaniowa w kontekście zmian wprowadzonych przez jej użytkowników"
- dr inż. arch. Błażej Ciarkowski: "Mniej znaczy lepiej? Wybrane problemy modernizacji i adaptacji architektury powojennego modernizmu na terenie Łodzi"
- dr hab. inż arch. Adam Nadolny: "Modernistyczne osiedle mieszkaniowe jako zapis przestrzeni - fotografia, film, rysunek"

Gdzie jest plac Legionów

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!