Porady

Jak urządzić taras na wiosnę?

Taras po zimie jest zazwyczaj brudny i zagracony. Aby przywrócić mu nienaganny wygląd, trzeba odpowiednio uporządkować jego przestrzeń. Przede wszystkim należy go dokładnie umyć, a także pomyśleć o stworzeniu wyjątkowej aranżacji, która będzie nie tylko atrakcyjna, ale i funkcjonalna.

Taras po zimie jest zazwyczaj brudny i zagracony. Aby przywrócić mu nienaganny wygląd, trzeba odpowiednio uporządkować jego przestrzeń. Przede wszystkim należy go dokładnie umyć, a także pomyśleć o stworzeniu wyjątkowej aranżacji, która będzie nie tylko atrakcyjna, ale i funkcjonalna.

Taras na wiosnę

Porządki przede wszystkim, czyli sprzątanie tarasu po zimie

Porządki na tarasie najlepiej rozpocząć od uprzątnięcia wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Kolejnym krokiem jest odpowiednie wyczyszczenie jego przestrzeni. Warto więc wiedzieć, czym myć płytki gresowe na tarasie. Tego typu balkonowa nawierzchnia jest niezwykle popularna ze względu na swoje właściwości – wyróżnia się dużą wytrzymałością, a także mrozoodpornością.

Płytki gresowe można wyczyścić zarówno przy pomocy specjalnych detergentów, jak i domowych sposobów. W tym drugim przypadku warto sięgnąć po sok cytryny lub roztwór octu z wodą, zmieszanych w proporcjach 1:1. Takie substancje doskonale usuwają brud, nie niszcząc przy tym powierzchni podłogi. Co ważne, w podobny sposób można też umyć płytki ceramiczne.

Taras wyłożony drewnem często wymaga nieco więcej uwagi. W jego przypadku najbezpieczniej użyć dedykowanych mu środków czyszczących. Oprócz dokładnego umycia wszelkich zabrudzeń drewnianą podłogę warto również poddać procesowi olejowania – dzięki temu, nawierzchnia będzie bardziej wytrzymała.

Wiosenny taras – jakie kwiaty wybrać?

Uprzątnięcie tarasu to dopiero pierwszy krok do stworzenia pięknej przestrzeni. Wiosną, na balkonach warto umieścić kwiaty, które stanowią doskonałą ozdobę. O tej porze roku, dobrze sprawdzą się stokrotki, pierwiosnki, wrzośce oraz hiacynty. Idealnym wyborem są też bratki, pelargonie i fiołki, które występują w wielu rozmaitych kolorach, dzięki czemu mogą stworzyć wielobarwny, kwiatowy kobierzec.

Kwiaty na tarasie najlepiej posadzić w doniczkach z odpływami. Dzięki temu ich pielęgnacja będzie o wiele prostsza niż w przypadku zastosowania, np. osłonek.

Oprócz kwiatów warto też zasadzić zioła. To doskonała propozycja zwłaszcza dla miłośników gotowania. Własna bazylia, oregano czy rozmaryn nie tylko ożywią taras, ale i przydadzą się podczas kuchennych eksperymentów.

Aranżacja tarasu – jak stworzyć przytulną przestrzeń?

Stworzenie pięknego i przytulnego tarasu nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Aby zaaranżować przestrzeń, wystarczy wykorzystać do tego kilka stolików i krzeseł. Warto wybrać siedziska ratanowe, które wyglądają niezwykle stylowo i pozwalają stworzyć przyjemny klimat. Mimo to sprawdzą się także krzesła metalowe lub plastikowe. Chcąc nieco je urozmaicić, można położyć na nich kolorowe poduszki – nie tylko zwiększą wygodę użytkowania, ale będą też prezentować się niezwykle atrakcyjnie.

Ważne jest także zadbanie o oryginalne oświetlenie tarasu. Dzięki niemu wiosenne wieczory nabiorą niezwykłego uroku. Oprócz klasycznych lamp zamontowanych w zewnętrznej elewacji warto więc wykorzystać, np. zwykłe świece. Najlepiej umieścić je w ażurowych latarenkach z metalu i rozstawić na podłodze tarasu oraz na stolikach. Bez wątpienia będą one stanowić piękną dekorację.

Tekst sponsorowany

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!