Zaproszenia

Spacery MIASTOmovie 7: Architektura publiczna

Tematem 7. edycji MIASTOmovie, która odbędzie się we Wrocławiu między 2 a 6 października, jest architektura publiczna. Jak co roku w programie festiwalu zaplanowane są spacery – tym razem po budynkach użyteczności publicznej.

Tematem 7. edycji MIASTOmovie, która odbędzie się we Wrocławiu między 2 a 6 października, jest architektura publiczna. Jak co roku w programie festiwalu zaplanowane są spacery – tym razem po budynkach użyteczności publicznej.

Miastomovie

Tematem 7. edycji MIASTOmovie, która odbędzie się we Wrocławiu między 2 a 6 października, jest architektura publiczna. Jak co roku w programie festiwalu zaplanowane są spacery – tym razem po budynkach użyteczności publicznej. Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki w ramach programu „Transformacja. Przestrzenie Wolności” kolejny raz pomożemy Wam odkryć szereg fascynujących miejsc na mapie Wrocławia, o których często pewnie nie słyszeliście albo nie pomyśleliście, że warto je zwiedzić. Udział w spacerach jest bezpłatny.

22 września (niedziela)
11:00 | DH Renoma
SPACER – Dom handlowy: Renoma, Marta Miniewicz
Modernistyczny dom handlowy Wertheim, po wojnie znany i pamiętany przez wielu jako Powszechny Dom Towarowy, przemianowany został w plebiscycie „Słowa Polskiego” na Renomę. W latach 2005-2009 przeprowadzano generalną renowację budowli, po której przestrzeniach, również tych na co dzień niedostępnych, oprowadzi nas przewodniczka miejska Marta Miniewicz.
* Wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu we Wrocławiu (16-22 września 2019 r.)
Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod mailem MIASTOmovie@gmail.com.

28 września (sobota)
11:00 | Politechnika Wrocławska, budynek C13
SPACER – Uczelnia: C13, Bogusław Wowrzeczka
Intrygująca elewacja tego jednego z najmłodszych we Wrocławiu budynków uczelnianych zadecydowała o nazywaniu go przez mieszkańców i mieszkanki miasta „serowcem” lub „dziurowcem”. Od głównego architekta założenia Bogusława Wowrzeczki dowiemy się o innych, również tych niezrealizowanych, koncepcjach obiektu.
Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod mailem MIASTOmovie@gmail.com

3 października (czwartek)
11:00 | Ratusz w Siechnicach (zbiórka na Dworcu Głównym we Wrocławiu)
SPACER – Urząd: Ratusz w Siechnicach, Zbigniew Maćków
1 stycznia 2010 roku do podwrocławskich Siechnic – najmłodszego miasta Dolnego Śląska – przeniesiono z pobliskiej wsi Święta Katarzyna siedzibę gminy, w związku z czym pojawiła się potrzeba stworzenia nowego centrum wraz z budynkiem ratusza. Jak przebiegały prace? Z jakimi wyzwaniami trzeba było się zmierzyć? Na te i inne pytania odpowie projektant ratusza, Zbigniew Maćków, który sam przez wiele lat mieszkał w Siechnicach.
Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod mailem MIASTOmovie@gmail.com

6 października (niedziela)
14:00 | Kościół św. Stanisława Kostki
SPACER – Świątynia: Kościół św. Stanisława Kostki, Roman Rutkowski
Budowa najmłodszego kościoła we Wrocławiu, którego autorem jest jeden najciekawszych twórców polskiej architektury powojennej, Stefan Müller, trwała aż 22 lata. Razem z wrocławskim architektem Romanem Rutkowskim odwiedzimy budynek osadzony wśród zróżnicowanej zabudowy osiedla Huby – bloków z wielkiej płyty i powojennych kamienic – oraz poznamy etapy tego wieloletniego projektu.
Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod mailem MIASTOmovie@gmail.com

Udział w spacerach jest bezpłatny, bilety na projekcje filmowe (normalne w cenie 18 zł, z kartą klubową KNH - 15 zł) do nabycia w kasach Kino Nowe Horyzonty oraz online przez stronę www.kinonh.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!