Zaproszenia

Czy ogródki działkowe mogą być dla wszystkich?

Instytut Designu w Kielcach zaprasza na otwarte spotkanie pt. '

Instytut Designu w Kielcach zaprasza na otwarte spotkanie pt. '"Czy ogródki działkowe mogą być dla wszystkich?"

Czy ogródki działkowe mogą myć dla wszystkich ?
Spotkanie odbędzie się 10.09.19 o godz. 17:30 w czytelni Instytut Dizajnu w Kielcach.

W obrębie Kielc znajdują się jedne z najstarszych ogródków działkowych (ROD Kadzielnia) i największych (ROD im. Stefana Żeromskiego). W mieście zlokalizowanych jest 17 ogrodów działkowych o łącznej powierzchni 345 ha. Uzupełniają one zielone płuca miasta. Nie jest to jednak przestrzeń dostępna dla wszystkich. Czy da się to zmienić? Jaka jest przyszłość ogrodów działkowych w Polsce?

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Andrzejewska, Agnieszka Dragon oraz Agnieszka Dybowska z warszawskiego Stowarzyszenia Aktywności Miejskich SAM Rozkwit.

---
Stowarzyszenie SAM Rozkwit to grupa pasjonatek i pasjonatów, których połączyło zamiłowanie do ogrodów działkowych. Stowarzyszenie założyli aktywiści, którzy postanowili wykorzystać swoje odmienne, lecz komplementarne kompetencje – w dziedzinie animacji kultury, architektury i projektowania, sztuk wizualnych, socjologii i prawa – by pokazywać społeczny i przyrodniczy potencjał miejskich ogrodów działkowych. Na swoim koncie mają wystawy, warsztaty dla dzieci i spacery przyrodnicze.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!