Trendy

Biophilic design - projektowanie z miłością do natury

W miarę postępującej urbanizacji biophilic design staje się nieunikniony przy kreowaniu przestrzeni do życia. Duży wpływ na ten trend ma coraz większe zagęszczenie środowiska miejskiego i trawiące świat klęski ekologiczne

W miarę postępującej urbanizacji biophilic design staje się nieunikniony przy kreowaniu przestrzeni do życia. Duży wpływ na ten trend ma coraz większe zagęszczenie środowiska miejskiego i trawiące świat klęski ekologiczne.

Biophilic design

Dlatego tak ważny jest wzrost znaczenia projektowania biofilnego w kontekście przestrzennym, począwszy od  istniejących i nowych budynków, czy wnętrz, po szersze planowanie urbanistyczne.

Projektowanie w nurcie biophilic design, czyli  w zgodzie z naturą, nie jest luksusem, ale koniecznością, prowadzącą do osiągnięcia dobrostanu psychicznego, szczególnie kiedy mówimy o środowisku miejskim. Jest to dążenie do jak największego kontaktu wzrokowego z przyrodą w oparciu o dynamikę światła i dobór roślin. W dobie wszędobylskiego smogu i stresu te czynniki mają moc wręcz terapeutyczną!

W naszym klimacie z ogrodu korzystamy krótko, bo nawet jeśli mamy wokół sprzyjającą aurę, chłodne powietrze nie pozwala nam czasem w pełni cieszyć się z ogrodu i tarasu. W takich momentach nieocenione są miejsca przeszklone, pozwalające przez cały rok zachować kontakt wizualny z roślinnością i cieszyć się ogrodem, wnikającym do wnętrza domu.

Źródło: Studio O

Biophilic design
Biophilic design

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!