Wydarzenia

Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy - wystawa prac

Od 4 października 2019 roku do 2 lutego 2020 roku w Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Ogrodowa 19) będzie można oglądać wystawę prac pt.

Od 4 października 2019 roku do 2 lutego 2020 roku w Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Ogrodowa 19) będzie można oglądać wystawę prac pt. "Komponowanie przestrzeni" prezentującą rzeźbiarskie eksperymenty awangardowych artystów.

Podążając za eksperymentami rzeźbiarek i rzeźbiarzy awangardy wystawa prześledzi kulisy i konsekwencje fascynujących modernistycznych odkryć dotyczących relacji pomiędzy przestrzenią, ruchem i ciałem.

Przewodniczką po nich będzie Katarzyna Kobro i jej prace, które pokazane zostaną w kontekście twórczości takich współczesnych jej twórców, jak m.in. Naum Gabo, Alexander Calder, Barbara Hepworth, Antoine Pevsner, Jean Arp, Isabelle Waldberg, Alexander Archipenko czy Julio Gonzales.

W jaki sposób artystki i artyści – eksperymentując z materialnością i plastycznością czasu, przestrzeni oraz dynamiki rytmów ludzkiego ciała  – oddawali złożoność doświadczenia nowoczesności? Czym charakteryzowały się ich poszukiwania nowych relacji pomiędzy abstrakcyjną formą a ruchem oraz jakie wizje relacji człowieka z otoczeniem proponowali? 

Więcej informacji o wystawie znajdziesz na stronie: msl.org.pl

wystawa prac, przestrzeń publiczna, Komponowanie przestrzeni, Muzeum Sztuki w Łodzi, awangarda

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!