Polska

Z widokiem na Warszawę, czyli aranżacja tarasu na dachu biurowca

W jaki sposób najlepiej umilić sobie przerwę w pracy? Można zaparzyć pyszną kawę, można też przejrzeć prasę. Albo zrobić obie te rzeczy na raz i to w otoczeniu małej zieleni, z panoramicznym widokiem stolicy wokół. Taki pomysł postanowiła uskutecznić marka Westwing, wydzielając na dachu biurowca, w którym mieści się siedziba firmy, przyjemny, zazieleniony taras. To tutaj członkowie zespołu mogą komfortowo odetchnąć, spotkać się w swobodnej atmosferze i korzystać ze słońca w ciepłe, letnie dni. Za projekt tarasu odpowiada warszawska pracownia Line Design.

W jaki sposób najlepiej umilić sobie przerwę w pracy? Można zaparzyć pyszną kawę, można też przejrzeć prasę. Albo zrobić obie te rzeczy na raz i to w otoczeniu małej zieleni, z panoramicznym widokiem stolicy wokół.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Strefa dla mieszkańców czyli plac w Górze Puławskiej

Taki pomysł postanowiła uskutecznić marka Westwing, wydzielając na dachu biurowca, w którym mieści się siedziba firmy, przyjemny, zazieleniony taras. To tutaj członkowie zespołu mogą komfortowo odetchnąć, spotkać się w swobodnej atmosferze i korzystać ze słońca w ciepłe, letnie dni. Za projekt tarasu odpowiada warszawska pracownia Line Design.

W nowoczesnym duchu miasta

Taras zlokalizowany jest na dachu biurowca Spectrum. Obiekt znajduje się w sercu miasta, a 5-ta kondygnacja, na której jest umiejscowiony, sprawia, że rozciąga się stąd imponujący widok na stolicę. Pracownia Line Design zajmuje się zarówno architekturą krajobrazu jak i wnętrzami. Znani z nowoczesnych i komfortowych aranżacji ogrodowych projektanci i tym razem zaproponowali nam przestrzeń, która doskonale wpisuje się w tkankę miasta. Za cel zespół projektowy obrał przełamanie szklanego charakteru biurowca naturalnym drewnem, a także delikatną roślinnością.

Na powierzchni 120 m2 wydzielone zostały strefy zieleni oraz strefy relaksu. Znajdziemy tutaj grupy niskich stolików otoczonych wygodnymi fotelami, a także wysoki stół, przy którym można zjeść posiłek czy usiąść z laptopem. Jako że marka Westwing oferuje meble i dodatki, na aranżowanym dla niej tarasie nie mogło zabraknąć stylowego wyposażenia. Wszystkie siedziska oraz stoliki charakteryzują nowoczesne, minimalistyczne stelaże. Czerń i biel przeplatają się z szarością obić oraz rattanowymi kubełkami krzeseł.

Oaza zieleni

Podłoga wykończona została przyjemnymi deskami tarasowymi, które zdają się być wyspą pośród ogrodowej zieleni. W przestrzeni tarasu zaaranżowane zostały bowiem liczne kompozycje roślinne. Znajdziemy tutaj rośliny kwitnące takie jak szałwia omszała, płomyki, kocimiętki czy pelargonie, a także niewysokie drzewo, w cieniu którego można przyjemnie odpocząć w upalne dni. Kompozycje tworzą tutaj zgeometryzowane przestrzenie wysypane żwirem z rozmieszczonymi pojedynczymi bylinami. Uzupełnieniem są gęste obsadzenia trawami ozdobnymi i niskimi roślinami zielonymi. 

Z widokiem na Warszawę czyli aranżacja tarasu na dachu biurowca  - metryczka projektu

Projekt: Line Design / www.line-design.pl
Inwestor: Weswing / www.westwing.pl
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Warszawa
Metraż: 120 m2

Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Komentarze

*

Magda

Ja polecam Pelargonie, bardzo trwały kwiatek. Osobiscie mam na balkonie.

Eliza

Również jestem za pelargoniami! U mnie na balkonie królują od kilku lat, bardziej odpornych i niewymagających kwiatków jeszcze nie spotkałam :)

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!