Polska

Ogród z miejscem do wypoczynku dla dzieci i dorosłych

Ogród w Latchorzewie koło Warszawy zaprojektowany został od podstaw przez pracownię Zieleń i Przestrzeń.

Ogród w Latchorzewie koło Warszawy zaprojektowany został od podstaw przez pracownię Zieleń i Przestrzeń. 

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt tarasu przy domu jednorodzinnym

Zaplanowane zostały w nim kształty rabat, ścieżki, oświetlenie oraz domek narzędziowy z drewutnią, kratki na pnącza i zabawki dla dzieci. 

Nawierzchnie i obrzeża rabat wykonane zostały z naturalnego kamienia w kolorze szarym, nawiązującym do koloru istniejącego tarasu przydomowego. Z tego samego materiału wykonana została  opaska wokół budynku. 

Oświetlenie zaplanowane zostało w formie słupków oświetlających ścieżkę oraz reflektorków oświetlających rośliny od spodu. Delikatne podświetlenie roślin pozwala stworzyć w ogrodzie przyjemny nastój oraz korzystać z niego po zmroku.

Szerokie rabaty z roślinnością wykonane zostały wzdłuż linii ogrodzenia, przy budynku oraz pomiędzy placem zabaw dla dzieci oraz główną częścią ogrodu . Z roślin drzewiastych zaplanowane zostały graby kolumnowe, sosny limby, głóg, magnolia oraz czereśnia. 

W miejscach nasłonecznionych posadzone zostały m.in. jeżówki purpurowe, hortensje bukietowe, miniaturowe sosny, trzcinniki ostrokwiatowe, budleje, krzewuszki, lawendy oraz derenie. 

W miejscach zacienionych i półcienistych znalazły się m.in funkie, różaneczniki i tawułki. Pomimo dużej ilości roślin krzewiastych i kwitnących, w ogrodzie pozostało jeszcze sporo miejsca na duży trawnik. Został on założony z rolki, więc efekt był natychmiastowy. W kolejnych sezonach zagęszczą się żywopłoty grabowe, a pnącza częściowo pokryją ogrodzenie.

Autor: Zieleń i Przestrzeń
Lokalizacja:
 Latchorzew koło Warszawy
Projekt: 2014 r.
Realizacja: 2016 r.
Zdjęcia: 2018 r.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!