Porady

Czym kosić w ogrodzie?

Tradycyjna kosiarka do trawy to nie jedyny sprzęt do ogrodu, który spełni wymagania wytrawnych ogrodników.  Do miejsc trudno dostępnych najlepiej dotrze mniejsza od kosiarki wykaszarka lub podkaszarka. Sprzęt sprawdzi się na krętych ścieżkach, nierównej lub stromej powierzchni.

Tradycyjna kosiarka do trawy to nie jedyny sprzęt do ogrodu, który spełni wymagania wytrawnych ogrodników. Do miejsc trudno dostępnych najlepiej dotrze mniejsza od kosiarki wykaszarka lub podkaszarka. Sprzęt sprawdzi się na krętych ścieżkach, nierównej lub stromej powierzchni.
Podkaszarki są przydatne przy precyzyjnym dokaszaniu brzegów trawnika przy krawężnikach, rabatach, czy płocie. Z kolei wykaszarki spalinowe, dzięki dużej mocy, poradzą sobie kiedy trawa będzie zbyt wysoka na zastosowanie tradycyjnej kosiarki.
Szerokość koszenia każdego modelu wynosi 43 cm. Podkaszarka to sprzęt wielozadaniowy, jest możliwość podłączenia nożyc do żywopłotu, krawędziarki, piły do podkrzesywania, dmuchawy i kultywatora. Dodatkowo ma niski poziom hałasu i drgań.
Warto wybrać model z regulowanym, asymetrycznym uchwytem, żeby nie obciążać ramion ogrodnika.
Źródło: McCulloch

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!