Projekty

Park Zakrzówek - Kraków

Park Zakrzówek to wynik konkursu urbanistyczno-architektonicznego, ogłoszonego przez Gminę Kraków w 2016. Park stanowi niecodzienne skupisko rekreacji, sportu i natury. Olbrzymia przestrzeń wody, ściany skalne, naturalny układ amfiteatralny, mokradła i bujny drzewostan oferują ogromną różnorodność wrażeń.

Park Zakrzówek to wynik konkursu urbanistyczno-architektonicznego, ogłoszonego przez Gminę Kraków w 2016. Park stanowi niecodzienne skupisko rekreacji, sportu i natury. Olbrzymia przestrzeń wody, ściany skalne, naturalny układ amfiteatralny, mokradła i bujny drzewostan oferują ogromną różnorodność wrażeń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:  Nowoczesny ogród pod Rzeszowem

Architekci zapropomowali pływającą na jeziorze powstałym po byłym kamieniołomie scenę oferującą szeroką gamę kulturalnych rozrywek z muzyką, sportem, tańcem i teatrem. Strome skały otaczające jezioro zostały pięknie podświetlone i stworzyły imponujący widok wraz z kolorem nieba odbijającego się w wodzie. W programie znalazło się również miejsce dla części sportowej. Poprzez zawody wspinaczkowe, nurkowe, rowerowe i pływackie wszystkie części parku są intensywnie eksploatowane podczas dni otwarcia.

OWAL to nowa nazwa parku, zainspirowana eliptyczną formą promenady w południowej części jeziora. Promenada łączy w sobie różne programy i strefy ale zawsze środkowa cześć jeziora pozostaje naturalna i niezagospodarowana. Wzdłuż pomostu rozmieszczono baseny, małe przestrzenie do uprawiania sportu, urządzenia fitness, a także miejsca do odpoczynku i relaksu oraz wyznaczone miejsca na ogniska i grille. Zaprojektowano także wypożyczalnięłódek i kajaków.

Projekt: Rijnboutt

Co architekt: V!BES

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!