Klub Sztuka Architektury

Wybierz najlepszą realizację w Plebiscycie Polski Krajobraz 2018

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polski Krajobraz XXL 2018 organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, którego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze. Swoje typy internauci mogą wybierać do 28 lutego 2019 r.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polski Krajobraz XXL 2018 organizowanym przez Grupę Sztuka Architektury, którego celem jest podsumowanie mijającego roku w polskiej architekturze. Swoje typy internauci mogą wybierać do 28 lutego 2019 r.

Po tym, jak przed dekadą zachłysnęliśmy się wielkimi inwestycjami, efektownymi gmachami publicznymi, które – zasłużenie – zdobywały nagrody w Polsce i na świecie, nasz rynek architektoniczny zdaje się stabilizować i normalizować. I to jest bardzo dobre zjawisko. Bo dopiero teraz możemy zobaczyć prawdziwą jakość i wartość polskiej architektury. Okazuje się, że bez wielkich pieniędzy i prestiżowych działek w centrach dużych miast też mogą powstawać doskonałe budynki.


Wśród nominowanych w tym roku obiektów są budynki duże i małe, drogie i tanie, eksperymentalne i tradycyjne. Ten przegląd pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość – jest namacalnym dowodem na to, że polscy architekci doskonale umieją znaleźć odpowiedź na nawet bardzo nietypowe zadania projektowe. Poziom polskiej architektury z roku na rok rośnie, a wybór najlepszego budynku roku staje się coraz trudniejszy.

To już jedenasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. W tegorocznym konkursie o głosy walczy ponad 100 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali:

http://sztuka-krajobrazu.pl strona główna, pod działem HOT znajduje się ramka do głosowania "Polski Krajobraz 2018 - głosowanie", wybieramy kategorię np. Publiczne, rozwija się lista nominowanych, wybieramy obiekt i klikamy Głosuj.

www.sztuka-wnetrza.pl- strona główna pod działem Najnowsze
www.sztuka-architektury.pl - strona główna pod działem Najnowsze artykuły

[UWAGA: ważna informacja dla osób głosujących

Dla zobiektywizowania głosowania internetowego wprowadziliśmy po oddaniu głosu blokadę IP komputera z którego pochodzi. Żeby więc ponownie wesprzeć swego faworyta trzeba poczekać 24 godziny na zlikwidowanie blokady. Wtedy formularz głosowania uaktywni się ponownie. 

Ze względu na doświadczenia poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL wprowadziliśmy także do formularzy głosowania zabezpieczenia captcha, które mają zapobiegać wykorzystaniu robotów do głosowania internautów.]

Tradycyjnie już laureaci Plebiscytu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury.

Eksperci Plebiscytu Polska Architektura XXL:

Jakub Lewkowicz (Kuryłowicz&Associates)

Robert Konieczny (KWK Promes)

Małgorzata i Antoni Domicz (M. i A. Domicz Pracownia Architektury)

Jan Sikora (SIKORA WNĘTRZA+ARCHITEKTURA, członek SARP)

Przemysław Kaczkowski, (STOPROCENT Architekci, Architekt IARP, SARP)

Zbigniew Kowalewski (A-Plan bis, architekt  IARP)

Andrzej Kwieciński (A-Plan bis, Baum, Kwiecinski - architekci)

Ewa Janik (M.O.C. Architekci)

Grzegorz Layer

Piotr Kuczia

Anna Paszkowska-Grudziąż (81.waw.pl)
Rafał Grudziąż (81.waw.pl)
Anna Maria Sokołowska (Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz)

Anna Urbańska (Annanas Studio Kreatywne)

Adam Radzimski (BAAR)

Rafał Barycz, Paweł Saramowicz (Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz)

Ewelina Jankowska (EV Architects)

Mariusz Tenczyński (db2 Architekci)

Architekci z pracowni exexe

Architekci z pracowni Green Pro Studio

Katarzyna Orwat (KASIAORWAT.DESIGN)

Architekci z pracowni (kdi project)

Małgorzata Sadowska-Sobczyk

Marta Koniczuk Pracownia Architektury Wnętrz

Katarzyna Sąsiadek (musk)

Bartek Bajon (PL.architekci)

Jacek Foryś (PRZYBYŁA-FORYŚ)

Aleksandra Grzonka (Cechownia Pracownia Architektury)

Karolina Mizińska (T3 Atelier)

Dominika Zielińska (workplace)

Karolina Grygo (Zielona Fala)

Agata Twaróg (Zielone Kreacje) 

Do tegorocznej edycji Plebiscytu można było zgłaszać obiekty zrealizowane w 2018 roku oraz te, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2017 a zostały oddane do użytku w 2017 roku.

Wyniki glosowania internatów poznamy na początku marca 2019 r, natomiast wyniki głosowania ekspertów zostaną ogłoszone na uroczystej Gali Plebiscytu Polska Architektura XXL, która odbędzie się na początku kwietnia 2019 r. w Warszawie.

 Czekamy na Wasze głosy! 

Organizator  

Partner G≥ówny Plebiscytu Polska Architektura 2018

 

Partner                

                                                                   

 

 

Partner wspierajĻcy

 

 

 

Patronat honorowy

 

 

 

Patroni medialni

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

*

Architekt Krajobrazu

A dlaczego w jury nie ma żadnego doświadczonego architekta krajobrazu? To architekci maja oceniać obiekty architektury krajobrazu eykonane w części przez architektów krajobrazu ? To grubo nie tak. To krok ku deskredytacji zawodu architekta krajobrazu i punktowaniu architektów jako znawców od przestrzeni. Absolutnie nie jest to zasada ani specyfika tej branży. To dysonans
w stosunku do tematyki tego portalu i dyskredytacja wiedzy arch kraj w tym portalu jaki z samej nazwy do krajobrazu się odnos

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!