Wydarzenia

Wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu - spotkanie urbanistyczne

10 grudnia 2018, o godz. 18.00 w Cafe Misja w Poznaniu (ul. Gołębia 1) odbędzie się kolejne spotkanie urbanistyczne z cyklu “Towarzyskie Urbanistów Pogawędki”.

10 grudnia 2018, o godz. 18.00 w Cafe Misja w Poznaniu (ul. Gołębia 1) odbędzie się kolejne spotkanie urbanistyczne z cyklu “Towarzyskie Urbanistów Pogawędki”.

Temat spotkania urbanistycznego jest wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu. Gośćmi specjalnymi będą Elżbieta Janus, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu oraz Katarzyna Derda, kierownik zespołu projektowego MPU zajmującego się projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wolne Tory”.

Wolne Tory w Poznaniu

Wolne Tory to obecnie niezagospodarowany obszar w centrum miasta, położony pomiędzy zabytkowymi dzielnicami Wilda i Łazarz. Wizja zagospodarowania terenu Wolnych Torów w Poznaniu zakłada budowę całkowicie nowej dzielnicy w centrum miasta. Będzie to dzielnica łącząca usługi i zabudowę mieszkaniową, uzupełnioną terenami zieleni i rekreacji, w której znajdą się ważniejsze obiekty użyteczności publicznej dla mieszkańców. Wielofunkcyjna dzielnica będzie tętnić życiem przez cały dzień. Na niemal całym obszarze przewiduje się zabudowę o charakterze śródmiejskim, zwartą, z zielenią wewnątrz kwartałów i parkingami zlokalizowanymi w kondygnacjach podziemnych.

Niewątpliwie zagospodarowanie Wolnych Torów jest jednym z najambitniejszych wyzwań urbanistycznych w całym kraju i ma wielką szansę wpisać się do kanonu współczesnych dokonań polskiej urbanistyki. Przygotowanie koncepcji, a następnie jej realizacja wymaga jednak wielkiej odpowiedzialności i uwagi.

Więcej informacji o spotkaniu urbanistycznym znajdziesz na stronie organizatora: tup.poznan.pl

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!