Konkursy

Konkurs: Plac Na Glanc 2018

W ramach projektu Plac na Glanc zrewitalizowaliśmy już 7 placów w kilu katowickich dzielnicach.

W ramach projektu Plac na Glanc zrewitalizowano już 7 placów w kilu katowickich dzielnicach. Jedna z ubiegłorocznych realizacji otrzymała nagrodę publiczności w Plebiscycie Polski Krajobraz 2017.

Znamy wyniki konkursu Plac na Glanc 2018

W tym roku projekt zwyciężyły 2 podwórka:

przy ul. Pośpiecha 13 (Załęże) i podwórko przy ul. Strzelców Bytomskich 13 (Dąbrówka Mała)

Za projekt architektoniczny podwórka przy ul. Pośpiecha 13 odpowiadać będą Ewa Labus, Grzegorz Layer i Michał Centkowski.

Na projekt podwórka przy ul. Strzelców Bytomskich ogłoszony został konkurs.

Uczestnik konkursu będzie musiał wziąć udział w konsultacjach z mieszkańcami podwórka. Konkursowy projekt, zgodnie z ideą Placu na Glanc powinien odpowiadać na potrzeby mieszkańców i być efektem konsultacji. Jury składające się z mieszkańców, organizatorów
i partnerów projektu Plac na Glanc wybierze zwycięski projekt, który później wprowadzimy
w życie.

Warunkiem przystąpienia uczestnika do konkursu będzie wcześniejsze mailowe zgłoszenie
i wysłanie portfolio na adres:  katarzyna.stalicka@miastoogrodow.eu  

Z pośród nadesłanych portfolio jury w, skład którego wejdą przedstawiciele Katowice Miasta Ogrodów oraz SARP Katowice wybiorą maksymalnie 5 zgłoszeń do dalszego etapu projektu.

Osoby (grupy), których z zgłoszenia zostały wybrane będą musiały wziąć udział w konsultacjach z mieszkańcami: 19 kwietnia i 7 maja (godz. 17.30).

Po ostatnich konsultacjach uczestnicy będą mieli  2 tygodnie na dopracowanie projektu
i złożenie projektu konkursowego do Katowice Miasto Ogrodów.

*Praca konkursowa powinna zawierać krótki opis koncepcji (maksymalnie 2 strony A4)
min. 3 wizualizacje, zestawienie materiałów i wstępne zestawienie kosztów (wstępne wyceny).

*Koszt zaprojektowanej przestrzeni nie może przekroczyć kwoty 35 000 zł (łącznie z robocizną).

*Projekt powinien przewidzieć drobne prace (np. nasadzenia, mała architektura itp), które później na warsztatach będą wykonywane z mieszkańcami podwórka.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziecie tutaj: http://miasto-ogrodow.eu/strona/placnaglanc

Projekt Plac na Glanc edukuje i zmienia świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że to mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Co więcej - to oni przede wszystkim za nią odpowiedzialni. Cały proces projektowy opiera się o społeczną partycypację, oddolność i odpowiedzialne projektowania, nie tylko dla mieszkańców ale wraz z nimi. Plac na Glanc, ma stać się modelową przestrzenią, wzorem której zainspirują się mieszkańcy innych kamienic i w miarę możliwości zaczną zmieniać swoje otoczenie. Wraz z przemianą wizerunku podwórka roście ilość interakcji między sąsiadami, którzy najpierw na specjalnie przygotowanych warsztatach, tworzą z projektantami elementy małej architektury, a później o odmienioną przestrzeń dbają. Niezwykle ważnym aspektem jest to, że projekt Plac na Glanc jest to jedno tych z działań, które wykorzystując najnowsze rozwiązania we wzornictwie, ma pokazywać dobre praktyki oraz wyznaczać nowe kierunki w designie w przestrzeni publicznej. Projekt zakłada również wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.

Zdjęcia obiektów zrealizowanych w ramach projektu Plac na Glanc:

Komentarze

*

jołkiPołki

rozumiem, że te budki lęgowe to tylko dekoracja ? chyba nikt świadomie nie zainstalowałby tylu budek na jednej ścianie, w dodatku w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw.

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!