Porady

Samoczyszcząca się elewacja – rozwiązanie na lata

Spaliny, deszcz, błoto, a nawet dym unoszący się z kominów – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na stan elewacji naszych domów. Odświeżenie fasady wymaga jednak nie tylko czasu, ale także sporych nakładów finansowych.

Spaliny, deszcz, błoto, a nawet dym unoszący się z kominów – to tylko niektóre czynniki, które wpływają na stan elewacji naszych domów. Odświeżenie fasady wymaga jednak nie tylko czasu, ale także sporych nakładów finansowych. Dlatego chcielibyśmy robić to jak najrzadziej. Rozwiązaniem są dostępne na rynku farby do fasad z formułą samoczyszczącą. Sprawdź, jak wybrać farbę, która skutecznie zabezpieczy fasadę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Formuła Samoczyszcząca – jak to działa?

Im dłużej odwlekamy moment malowania fasady, tym droższe i bardziej czasochłonne będą późniejsze prace remontowe. Jaką farbę wybrać? Preparaty przeznaczone do ochronno-dekoracyjnego malowania elewacji powinny być przede wszystkim odporne na działanie warunków atmosferycznych, a zwłaszcza wilgoci, która prowadzi do rozwoju grzybów i glonów.

Farba dyspersyjna na bazie żywicy silikonowej powoduje, że zabrudzenia nie wnikają w ścianę, lecz pozostają na powierzchni i są spłukiwane wraz z opadami atmosferycznymi. Dzięki temu elewacja zostaje oczyszczona z kurzu i brudu, a mikroporowata struktura zabezpiecza przed nadmiernym wnikaniem wilgoci i rozwojem grzybów oraz pleśni.

Farba elewacyjna z formułą samoczyszczącą np. Nobiles Fasada Silikon Mix to sposób na skuteczne i długotrwałe zabezpieczenie powierzchni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Farba charakteryzuje się także wysoką przepuszczalnością pary wodnej oraz dwutlenku węgla.

Jak odświeżyć elewację domu?

Powierzchnię przeznaczoną do malowania należy oczyścić z kurzu i brudu, a także usunąć słabo przyczepne powłoki starej farby, a następnie uzupełnić ubytki. Pamiętaj, że tynki wcześniej niemalowane muszą być sezonowane przez minimum 4 tygodnie, a silnie nasiąkliwe powierzchnie powinny zostać zagruntowane odpowiednim podkładem np. Nobiles Nobigrunt. Upewnij się, że podczas prac malarskich temperatura otoczenia oraz malowanej powierzchni jest nie niższa niż 5 i nie wyższa niż 30°C, a wilgotność powietrza nie przekracza 80%.

Dzięki zastosowaniu farby z formułą samoczyszczącą elewacja domu dłużej pozostaje czysta, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze, które musielibyśmy zainwestować w częstsze prace remontowe.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!