Zaproszenia

Konferencja: WAK 15 – trendy, technologie i praktyka „Woda w mieście „

Serdecznie zapraszamy 09 listopada 2017 do hali EXPO XXI na konferencję: Współczesna Architektura Krajobrazu (WAK15), która tym razem poświęcona będzie wodzie w mieście.

Serdecznie zapraszamy 09 listopada 2017 do hali EXPO XXI na konferencję: Współczesna Architektura Krajobrazu (WAK15), która tym razem poświęcona będzie wodzie w mieście.

Rola wody w przestrzeni miast ciągle zyskuje na znaczeniu. To ona dopełnia architekturę, wzbogaca przestrzeń miejską czyniąc ją niepowtarzalną i wielowymiarową. To w otoczeniu wody tworzy się miejsca do rozmów, relaksu, wypoczynku lub zabawy. Woda w mieście to również coraz popularniejsze trendy związane z wykorzystaniem wody deszczowej w aranżacji przestrzeni oraz użytkowa rola wody pitnej dla mieszkańców miast. 

Do udziału w jesiennej, 15 edycji konferencji SAK zaprosiło projektantów i wykonawców, którzy opowiedzą o wodzie w mieście w szerokim ujęciu – od roli wody jako elementu dekoracyjnego i definiującego przestrzeń, przez funkcję użytkową,  po aspekty ekologii i racjonalnego gospodarowania zasobami wody w mieście. O zasadach wykorzystania wody jako elementu wzbogacającego przestrzeń publiczną, procesie projektowania i budowania fontann oraz o tym jak wygląda współpraca z architektami i architektami krajobrazu na każdym etapie realizacji projektu opowie David Bracey z The Fountain Workshop Limited, lider zespołu projektantów, artystów i inżynierów – twórców fontann i instalacji wodnych na całym świecie. Aspekt użytkowy wody w mieście, czyli o idei stawiania urządzeń umożliwiających stały dostęp do wody pitnej w przestrzeni publicznej przedstawią  przedstawiciele firm Murdock Manufacturing ze Stanów Zjednoczonych i Blupura z Włoch. O zarządzaniu  wodą opadową w mieście, czyli czym jest  SuDS (sustainable urban drainage system/ system zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi), jego zaletach, uwarunkowaniach prawnych w Wielkiej Brytanii oraz roli architekta krajobrazu w projektowaniu systemów zarządzania wodami opadowymi opowie na przykładzie swoich doświadczeń David Singleton, dyrektor DSA Environment + Design Ltd., architekt krajobrazu od 20 lat zajmujący się projektowaniem a także oceną projektów związanych z zarządzaniem wodami deszczowymi. Możliwość wykorzystania wody deszczowej w aranżacji przestrzeni publicznej przedstawi też Sonja Mihaljevic z Holandii, współwłaścicielka biura ELYPS landscape + urban design z Holandii, autorka najdłuższej w Europie retencyjnej promenady w mieście Boulevard, w Luxembourgu. 

Adresatami konferencji są przedstawiciele branży - architekci krajobrazu, architekci i firmy wykonawcze, jak też studenci oraz przedstawiciele urzędów i gmin.

Organizator konferencji, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK), jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku. Misją SAK jest podnoszenie jakości krajobrazu w Polsce i upowszechnianie dobrych wzorców i praktyk. SAK jako jedyna polska organizacja branżowa jest członkiem ciał międzynarodowych: European Landscape Contractors Association (ELCA, Europejskie Stowarzyszenie Wykonawców Krajobrazu) oraz International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA Europe, Międzynarodowa Federacja Architektów Krajobrazu - Europa).

Patronem medialnym konferencji jest portal Sztuka-Krajobrazu. 

Miejsce konferencji: EXPO XXI, Sala konferencyjna C,

ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa

Termin: 9 listopada 2017

Program i informacje organizacyjne o konferencji WAK15 Woda w mieście  znajdują się na stronie www.sak.org.pl

Rejestracja online odbywa się przez stronę http://www.wak15.konfeo.com

David Bracey poświęcił swoje życie zawodowe wprowadzając wodę w przestrzeń publiczną i jest uznawany za jednego z najlepszych inżynierów elementów wodnych na świecie. Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Fountain Workshop Limited, zebrał interdyscyplinarny zespół utalentowanych projektantów, którzy rozumieją, współzależność między otaczającą przestrzenią, ludźmi i wodą w mieście. Dostarczanie dobrze zaprojektowanych i zmechanizowanych elementów wodnych polega na połączeniu wielu umiejętności, a David z przyjemnością dzieli się z nami swoimi doświadczeniami.

Sonja Mihaljevic, architekt krajobrazu, od  2007 r współwłaścicielka biura  ELYPS landscape + urban design. Wykształcona w Wiedniu, Austrii i Wageningen. W Holandii zajmuje się projektowanie osiedli mieszkaniowych, była i jest inspektorem nadzoru w trakcie realizacji wielu europejskich projektów z zakresu architektury krajobrazu. 

David Singleton, architekt krajobrazu, dyrektor DSA  Environment + Design Ltd., W swoich projektach skupia się na aspektach środowiskowych. Jest doradcą CIRIA (construction industry research and information association) w opracowywaniu wytycznych dotyczących zrównoważonego systemu gospodarowania wodami opadowymi (SuDS) i projektowania miast wrażliwych na działanie wody (WSUD). Udziela wykładów na temat projektowania i zarządzania SuDS w Wielkiej Brytanii, Europie, Australii i Chinach. Jego biuro DSA wprowadziła system SuDS do nowoprojektowanych  szkół i miejsc opieki zdrowotnej.

Debora Screpanti, kierownik ds. marketingu  firmy  BLUPURA - włoskiego producenta nowoczesnych dystrybutorów wody pitnej zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Specjalizują się w produkcji kompaktowych urządzeń chłodząco-gazujących do biur, restauracji, galerii handlowych, urzędów, placówek oświatowych, ale także kompleksowych stacji wody pitnej montowanych w przestrzeni miejskiej. Produkty BLUPURA wyróżnia wysoka jakość wykonania, niepowtarzalny design, funkcjonalność, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w kraju, jak i za granicą.

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!