Wydarzenia

Światowy Dzień Architektury w Nysie

W dniu 9 czerwca 2017 r. Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie.

W dniu 9 czerwca 2017 r. Bastion św. Jadwigi w Nysie stanie się centralnym miejscem obchodów Światowego Dnia Architektury. W tym czasie, wszyscy miłośnicy kultury i architektury będą mieli okazje podziwiać liczne wystawy, prezentacje oraz uczestniczyć w ciekawych wykładach, warsztatach i dyskusjach. Organizatorem wydarzenia jest Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Instytut Architektury i Urbanistyki PWSZ w Nysie.

Oficjalne otwarcie Światowego Dnia Architektury w Nysie nastąpi 9 czerwca (piątek), o godz. 10.00 na dziedzińcu Bastionu Św. Jadwigi. Zwiedzających przywitają organizatorzy - przedstawiciele Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, przedstawiciele PWSZ w Nysie oraz Stowarzyszenia Architektów SARP Oddział Opole. Do późnych godzin wieczornych zainteresowani wezmą udział w planowanych wydarzeniach oraz warsztatach, skierowanych również do najmłodszych. W godzinach popołudniowych tematykę kształtowania współczesnej przestrzeni architektonicznej i urbanistycznej podejmą zaproszeni architekci i eksperci. Organizatorzy zaplanowali również koncert jazzowy w wykonaniu studentów Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Z innych atrakcji warto wspomnieć o trwającym od godzin późnowieczornych, aż do północy, pokazie iluminacji świetlnych obiektów zabytkowych Bastionu Św. Jadwigi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dzień 9 czerwca nie będzie jedyna okazją dla mieszkańców Nysy do obcowania z architekturą. Przez cały weekend na Bastionie Św. Jadwigi odbywać się będzie wystawa pt. „Sylwetka Architekta”, złożona z dorobku członków Opolskie Okręgowej Izby Architektów oraz architektów zagranicznych, jak również prac studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. 

Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć pod adresami: http://www.izbaarchitektow.opole.pl/http://www.powiat.nysa.pl/,http://www.nysa.eu .

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!