Klub Sztuka Architektury

Wystawa Polska Architektura 2015 odwiedzi Wrocław

16 lutego  2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek  we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie  wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje  najlepszych, polskich architektów: Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka,  Ewy Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury oraz Hanny Michalik-Tomczak
 i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA.

16 lutego  2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek  we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie  wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje  najlepszych, polskich architektów: Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka,  Wojciecha Gawinowskiego z Vostok Design oraz Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA.

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.

Ambicją naszego plebiscytu było pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Jest to najbardziej obszerne i systematyczne podsumowanie dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania  - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Od jesieni 2016 roku krążymy po Polsce z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z CK Zamek możemy wystawę pokazać także we Wrocławiu.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 01.02 -19.02. 2017 w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, pl. Świętojański 1. Uroczyste zamknięcie wystawy  odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wymagana rejestracja:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeADOvt11TdiIgM9Qef5yJkKaxpRnZyjC78Sx0j8X5DvGMdZA/viewform

Strona wydarzenia:  

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=42606

Program:

18:00 Rozpoczęcie 
18:15
Wykład Przemysława Janusz z Pracowni Januszówka - Krajobraz, ogród i dom. Praktyczne wdrożenie powrotu do natury
18:45
Prezentacja firmy Eclisse Polska
19: 15
Wykład Wojciecha Gawinowskiego z Vostok Design – Architektura Harmonii - Wydział Rzeźby ASP w Warszawie
19:45 Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA Problematyka rozbudowy istniejących obiektów na przykładzie Młyna Żytniego w Szamotułach i wybranych innych projektów
20.15 Zamknięcie imprezy

Ogród w Beskidach

Ogród powstał u podnóża Beskidów i został zbudowany na tarasach. Głównym założeniem pracy jest połączenie nietypowej bryły budynku mieszkalnego z otaczającym go krajobrazem. Na uwagę zasługuje użycie w wielu odsłonach gatunków rodzimych, jak (buk pospolity) Fagus sylvatic. Drzewa przypominają o Buczynie Beskidzkiej. Z kolei użyte w realizacji jodły wspaniale korespondują z architekturą oraz krajobrazem gór.

O porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Zaprojektowany teren jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” - miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie przestrzeni wokół. Tereny Wyspy Grodzkiej są jednymi z najciekawszych obszarów Szczecina, ale ich potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą projektu było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami i w naturalny sposób przypominającego meandrami i wieloma zakolami bieg rzeki. Wykorzystano naturalny materiał jakim jest drewno, który  „okrywa” wszystko:  pomosty, trapy, kładki i dochodzi do wnętrza wyspy.

Rewitalizacja: mieszkanie w młynie

Adaptacja budynków młyna na potrzeby mieszkaniowe jest rewitalizacją Szamotuł na małą, lokalną skalę. Stary młyn żytni, historyczna, ceglana budowla, zamienił się w wielorodzinny obiekt mieszkalny. Został też włączony do większego kompleksu obiektów z mieszkaniami na wyższych piętrach i usługami na parterze.

O ile nowe budynki mieszkalne, zbudowane obok dawnego młyna, otrzymały proste, geometryczne formy, to sercem założenia jest ceglany obiekt historyczny poddany rozbudowie: nad wyremontowaną starą bryłą wyrosło dodatkowe piętro na którego elewacjach pojawił się nawiązujący do dawnej funkcji obiektu motyw kłosów zboża.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.

Kontakt prasowy

Anna Gajo
Anna.gajo@sztuka-architektury.pl
0 723 443 440

Grupa Sztuka Architektury
ul. Górczewska 216/lok. 401
01-460 Warszawa

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!