Zbiornik wodny

Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie powstał dzięki programowi „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego”. W ramach inwestycji opiewającej na 35 mln zł  wybudowanych zostanie również 10 innych obiektów. Pieniądze pochodzą z Programu Innowacyjna Gospodarka.

Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie powstał dzięki programowi „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego”. W ramach inwestycji opiewającej na 35 mln zł  wybudowanych zostanie również 10 innych obiektów. Pieniądze pochodzą z Programu Innowacyjna Gospodarka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Projekt dziedzińca Urzędu Miasta w Poznaniu

Celem wspomnianej inwestycji była budowa wodnej infrastruktury wokół wybrzeża Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Szczecińskiego. Pozwoli to na połączenie żeglugi śródlądowej z pływaniem po otwartym morzu. Takie rozwiązanie umożliwi chociażby pokonanie trasy ze Szczecina do Berlina, która wynosi około 35 mil morskich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przestrzeń w Sopocie

port jachtowy w Szczecinie
fot. Urząd Miasta w Szczecinie

W projekcie uwzględniono również wybudowanie nowych marin, znajdujących się w: Szczecinie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie oraz Darłowie. Wybór tych miejsc nie był przypadkowy, bowiem są to centralne miejsca Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. 

port w Szczecinie
fot. Urząd Miasta w Szczecinie

Warto zauważyć, że porty jachtowe czy przystanie są ważnym miejscem nie tylko dla osób żeglujących, ale również dla pozostałych turystów oraz mieszkańców. To za sprawą walorów estetycznych oraz rekreacyjnych tego typu miejsc.

Źródło: MIiR  

port w Szczecinie
fot. Urząd Miasta w Szczecinie

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!