Publiczne

Projekt dziedzińca Urzędu Miasta w Poznaniu

Dziedziniec Urzędu  Miasta w Poznaniu otrzyma nowy wizerunek. Przenośne siedziska, ławki oraz zieleń – tak zapowiada się przyszłe zagospodarowanie obszaru. Pracuje nad nim zespół z Atelier Starzak Strebicki.

Dziedziniec Urzędu  Miasta w Poznaniu otrzyma nowy wizerunek. Przenośne siedziska, ławki oraz zieleń – tak zapowiada się przyszłe zagospodarowanie obszaru. Pracuje nad nim zespół z Atelier Starzak Strebicki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Moda na zielone w apartamentowcach

Wdrożenie koncepcji projektowej planowane jest na przyszły rok. Już tej wiosny  zauważyć można było pierwsze zmiany. Bardzo dużą z nich było zniknięcie z placu samochodów. Stał się on wtenczas atrakcyjną przestrzenią dla wystaw fotograficznych. Pojawiły się również drzewa i poduchy do siedzenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ogród dopasowany do Ciebie

dziedziniec urzędu miasta Poznania
Dziedziniec UM Poznań z nowymi drzewami (źródło: Urząd Miasta Poznania)

Przyszłe zagospodarowanie placu można obejrzeć na makiecie wystawionej w gablocie dziedzińca. W planach są przede wszystkim mobilne meble o dowolnym sposobie aranżacji. Celem jest również zazielenienie placu i stworzenie dwóch klombów.

Obszar dziedzińca ma z pewnością pełnić rolę społeczną i kulturalną. Wszelkie działania i konsultacje społeczne są mile widziane i planowane. Teren już obecnie stał się nową, małą oazą zieleni w tej części miasta. Zyskał również nowy charakter. Dokładne funkcje nowego zagospodarowania dziedzińca zdefiniują się same w czasie jego użytkowania. 

Koncepcja zagospodarowania powstawała kilka miesięcy. Realizacja zamknie się w kwocie 280 tysięcy zł.

arch. kraj. Joanna Pracka

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!