Trendy

Ławka jako architektoniczny mebel miejski

Ławka jako architektoniczny mebel miejski to propozycja betonowego wypoczynku od Morgan & Möller. Nowoczesny design z betonu staje się coraz bardziej rozchwytywaną propozycją dla współczesnych tkanek miejskich.

Ławka jako architektoniczny mebel miejski to propozycja betonowego wypoczynku od Morgan & Möller. Nowoczesny design z betonu staje się coraz bardziej rozchwytywaną propozycją dla współczesnych tkanek miejskich.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 5 elementów, które upiększą Twój ogród

Betonowe miejskie meble to minimalistyczne podejście do projektowania. Ławka powinna być przede wszystkim wygodna, aby była użytkowana przez liczne społeczeństwo. Inaczej każda inwestycja jest z pewnego punktu widzenia nieudana. Zadowoleni użytkownicy to najważniejszy czynnik prognozujący sukces nawet najmniejszej przestrzeni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urozmaicić swój ogród?

betonowa ławka
Betonowa ławka w przestrzeni miejskiej (Morgan & Möller)

Do wygody mebla miejskiego dochodzi również jego wytrzymałość na warunki atmosferyczne, trwałość użytkowania oraz „wdzięk”. Pierwszym powodem dla którego osoba zdecyduje się zasiąść na ławce jest jej wygląd lub innowacyjność. Dopiero później może określić, czy dany mebel spełnia standardy wygody.

Dla projektantów architektonicznych mebli miejskich ważny jest design, czyli połączenie wszystkich czynników w jeden. Marka Morgan & Möller zaproponowali na wrocławski Brave Festival modułowy mebel, który podlega dowolnej aranżacji przez użytkowników chcących spędzić czas w przestrzeni publicznej. 

betonowa ławka
Beton w kontraście z trawą (Morgan & Möller)

Betonowy mebel można dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb i dostępnego miejsca. Taka technika jest co raz częściej spotykana ze względu na wprowadzanie do przestrzeni publicznej jednego głównego kształtu. Proces produkcyjny takiego elementu jest również prostszy, gdyż opiera się o powielanie lub odwzorowywanie uzyskanego już kształtu. Jest to ekonomiczne i innowacyjne rozwiązanie.

Mebel miejski może przybierać formę wieloosobowej ławy, stolików, siedzisk z oparciem lub bez, bądź betonowej donicy z zielenią.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Źródło: http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,18409790,meble-miejskie-po-nowemu-lawki-z-betonu.html

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!