Polska

Nowy bulwar we Wrocławiu

Wszelkie zastosowane na obszarze opracowania rozwiązania mają być estetyczne i wygodne dla użytkowników. Główną ideą przyświecającą przy tworzeniu projektu był taki sposób zagospodarowania, który umożliwi odwiedzającym głębsze odczuwanie rzeki w mieście.

Miasto Wrocław będzie bogatsze o nową przestrzeń publiczną. Nowy bulwar Xawerego Dunikowskiego to obszerny program użytkowy dla mieszkańców, którzy od 2015 roku będą cieszyć się nowym zagospodarowaniem przestrzeni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rewaloryzacja historycznego parku

Nowy bulwar we Wrocławiu to teren leżący nad Odrą. Bliskość rzeki i powiązanie z nią wymagało specyficznego podejścia do powstających terenów. W pobliżu znajdują się ważne budynki użyteczności miejskiej jak Muzeum Narodowe, hala targowa, Urząd Wojewódzki czy Akademia Sztuk Pięknych.+

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Park Rekreacyjny Zoom Natury

bulwary, wrocław
Urozmaicone ciągi pieszo-rowerowe

Koncepcja projektowa powstała w 2008 roku i zyskała I miejsce w konkursie architektonicznym. Za jej wykonanie odpowiada Piotr Żuraw Architekt przy współpracy z innymi architektami i jednostkami do spraw zieleni, konstrukcji, instalacji.

bulwary, wrocław
Tereny w pobliżu przystani (www.zurawarchitekt.pl)

Projekt przewiduje przebudowę ciągów pieszych oraz wprowadzenie nowej, atrakcyjnej zieleni. Teren ma pełnić funkcję reprezentacyjną i rekreacyjną. Planowana jest budowa nadrzecznego amfiteatru oraz nabrzeża cumowniczego dla mniejszych jednostek pływających. Nowy bulwar ma być połączony z przystanią statków spacerowych za pomocą kładki pieszo-rowerowej.

bulwary, wrocław
Zróżnicowane w formie tereny zieleni (www.zurawarchitekt.pl)

Wszelkie zastosowane na obszarze opracowania rozwiązania mają być estetyczne i wygodne dla użytkowników. Główną ideą przyświecającą przy tworzeniu projektu był taki sposób zagospodarowania, który umożliwi odwiedzającym głębsze odczuwanie rzeki w mieście. Stworzono zróżnicowane poziomy w terenie i nawierzchniach, aby otworzyć widoki na przeciwległy brzeg Odry.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!