kızılay odtülüler dershane

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Hebe imbricata

Hebe imbricata stosować można na wrzosowiska lub skalniaki - sadzimy hebe w bardziej nasłonecznionej części.

Hebe imbricata to niewielki krzew liściasty, zimozielony, osiągający od 10 do 20cm wysokości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Lobelia

Roślinę zdobią efektowne,  maleńkie, zielone lub żółtozielone, błyszczące liście, które gęsto pokrywają pędy. Roślina o pokroju kulistym, sprawia wrażenie puszystej ale zwartej. Małe, białe kwiaty mogą pojawić się na końcach gałęzi. Pora kwitnienia przypada na całe lato.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Fiołek wonny

Roślina jest trudna w uprawie, głównie z powodu wrażliwości na mrozy. Nawet niezbyt ostrej zimy może nie przetrzymać. Można spróbować zabezpieczyć krzew agrowłókninąlub okryć stroiszem. Trzeba jej też zapewnić odpowiednie stanowisko i podłoże. Rośnie wolno.

Nie wymaga przycinania z wyjątkiem gałązek uszkodzonych. Wymaga za to regularnego podlewania, szczególnie w pierwszym roku po posadzeniu ale z podlewaniem nie należy przesadzać. Dobrze jest też wiosną, przed ruszeniem wzrostu zasilić roślinkę. Ziemie wokoło warto wyścółkować. Krzew potrzebuje gleby lekko kwaśnej, żyznej, próchniczej, przepuszczalnej - typowej dla roślin wrzosowatych. Nie lubi gleby podmokłej. Lubi miejsca słoneczne lub lekki półcień. Zaciszne, osłonięte i ciepłe.

Hebe imbricata stosować można na wrzosowiska lub skalniaki - sadzimy hebe w bardziej nasłonecznionej części. Można spróbować zastosować ją jako zimozieloną roślinę okrywową w zacisznych, ciepłych miejscach. Dobrze prezentuje się w kompozycjach regularnych i jako roślina na obwódki., na rabaty w stylu francuskim. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach. 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!