kızılay odtülüler dershane

Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Lobelia

Lobelie stosuje się na rabaty, obwódki, skalniaki, do skrzynek balkonowych, mis ozdobnych, na tarasy, do różnobarwnych kompozycji.

Lobelia to roślina jednoroczna, uprawiana z rozsady, osiągająca od 10 do 20 cm wysokości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Fiołek wonny

Roślinę zdobią drobne, lecz bardzo liczne kwiatki, najczęściej o czysto szafirowej barwie. Czasem spotyka się kwiaty jasnogranatowe, niebieskie, różowe lub białe ale te odmiany są trochę mniej efektowne. Roślina kwitnie od początku czerwca do późnej jesieni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Kosmos podwójnie pierzasty

Pędy lobelii są cienkie i rozgałęziające się ale cała roślina ma zwarty pokrój. Liście są małe, gładkie, lekko błyszczące.

Lobelia jest dość łatwa w pielęgnacji i niezbyt wymagająca. Trudniejsze jest natomiast wyprodukowanie własnej rozsady. Przez całe lato należy obficie podlewać lobelie, bo z powodu braku wody może przestać kwitnąć. Staramy się podlewać podłoże a nie roślinę bo strumień wody oraz długotrwałe deszcze niszczą kwiaty. Nie służą stroiczkom również upały - wtedy kwiaty drobnieją i bledną. Przekwitające rośliny należy w sierpniu przyciąć, podlać i dokarmić - wtedy powtórnie zakwitną. Nie ma zbyt dużych wymagań co do gleby - lepiej kwitnie w glebie średnio żyznej niż przenawożonej. Powinna być lekko wilgotna, a stanowisko słoneczne.

Lobelie stosuje się na rabaty, obwódki, skalniaki, do skrzynek balkonowych, mis ozdobnych, na tarasy, do różnobarwnych kompozycji. Ładnie wygląda w połączeniu z żółtymi lub pomarańczowymi aksamitkami czy nagietkami, dobrze wygląda też w połączeniu z kwiatami w kolorze różowym, białym i czerwonym. Nie nadaje się na kwiat cięty.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!