Plac zabaw

Gabiony jako ochrona placu zabaw

Gabiony z roku na rok stają się coraz popularniejsze, a to za sprawą ich użyteczności i niesamowitego wyglądu.

Konstrukcje gabionowe doskonale sprawdzą się jako ogrodzenie placu zabaw, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i ciszę przechodniom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Edukacja przyrodnicza nad Wisłą

Gabiony z roku na rok stają się coraz popularniejsze, a to za sprawą ich użyteczności i niesamowitego wyglądu. Znakomicie sprawdzają się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w przestrzeni publicznej. W tym także do odgrodzenia placu zabaw dla dzieci.Wiedzą o tym już m.in. Węgrzy, którzy wykorzystali gabiony jako ogrodzenie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zieleń w nowoczesnej architekturze

Ogrodzenie z gabionów

Ogrodzenie ułożone z gabionów ma mnóstwo zalet, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Przede wszystkim jest ono bardzo trwałe i wytrzymałe na urazy mechaniczne, a to za sprawą budowy.

Kosze gabionowe pokryte są warstwą antykorozyjną, która uodparnia je na działanie warunków zewnętrznych. Z kolei odpowiednio dobrane wypełnienie, np. z kamieni, zapewnia im stabilność tak ważną w przypadku zabezpieczania placu zabaw.

Ochrona przed hałasem

Gabiony słyną z właściwości tłumienia dźwięku, dlatego w przypadku terenu wydzielonego dla maluchów sprawdzą się najlepiej. Przede wszystkim zatrzymają dźwięki dobiegające od ulicy, co zapewni dzieciom komfort zabawy.

Nie mniej istotne jest także wytłumienie hałasu, który zazwyczaj towarzyszy najmłodszym w czasie zabaw. Dzięki temu przechodnie oraz mieszkańcy okolicznych budynków będą mogli cieszyć się ciszą.

Wygoda i estetyka

Gabiony doskonale sprawdzają się jako elementy małej architektury ogrodowej (np. mebli), co warto wykorzystać także na terenie placu zabaw. Przy ich użyciu można zbudować ławeczkę, na której dziecko będzie mogło odpocząć.

Ogrodzenie z gabionów można dodatkowo ozdobić pnącą roślinnością, która znacząco wpływa na walory estetyczne, a także uprzyjemni maluchom czas spędzony na placu.

Źródło: GREENFIELDS

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!