Konkursy

Oddaj swój głos

Przypominamy, że do końca kwietnia 2013 roku trwa plebiscyt na najlepsze realizacje krajobrazowe ubiegłego roku.

Oddaj swój głos i wybierz najlepsze realizacje spośród zgłoszonych w plebiscycie Polski Krajobraz 2012.

W tym roku konkurs "Polski Krajobraz 2012" ma swoją inauguracyjną edycję. Zaczęło się od zbierania propozycji od projektantów. Zgłoszenia były przyjmowane w dwóch kategoriach: przestrzeni publicznych i ogrodów prywatnych. Zdecydowanie więcej propozycji otrzymano w pierwszej z nich, co można przyjąć za dobrą monetę - znak, że inwestorzy coraz większą uwagę przywiązują do jakości przestrzeni, jaką tworzą.

Wśród przestrzeni publicznych o tytuł najlepszych walczą między innymi parki, place, aleje, fontanna oraz różnego rodzaju przestrzenie rekreacyjne. Ich charakter jest bardzo zróżnicowany - zgłoszono kompleksową rewaloryzację i modernizację zabytkowego Parku Zdrojowego w Konstancinie- Jeziornej projektu firmy ABIES Architektura Krajobrazu oraz nowoczesne i proste Zagospodarowanie Zielenią przy Małopolskim Ogrodzie Sztuki autorstwa pracowni projektowej LAND-ARCH.

Nie zabrakło bardzo ważnych dla mieszkańców miast projektów placów i rynków. Są to realizacje o szczególnym wymiarze społecznym. Dobrym tego przykładem jest Plac św. Jakuba w Szczyrku projektu Studia EL oraz Przemysława Janusza lub Placu Najświętszej Marii Panny w Kielcach autorstwa biura Chodor-Projekt. Równie ciekawy co otoczony zabytkami Rynek w Skawinie pracowni projektowej LAND-ARCH jest nowoczesny plac przed zabytkowym Dworcem Głównym we Wrocławiu- Grupy 5 Architekci.

W kategorii ogrodów prywatnych konkurencja jest nieco mniejsza, ale wszystkie zgłoszone realizacje z pewnością warte są uwagi. Tu do wyboru są między innymi ogrody wokół wolnostojących domów, mały ogródek przy szeregówce czy ogrody położone na zróżnicowanym terenie.

Prezentacje wszystkich realizacji można znaleźć na stronach portalu www.sztuka-krajobrazu.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nimi, oglądania zdjęć i oddawania głosów na najlepsze! Formularz głosowania znajduje się na stronie głównej portalu www.sztuka-krajobrazu.pl.

Konkurs trwa od 1 marca do 30 kwietnia 2013 r., a wyniki ogłosimy na początku maja. Oprócz publiczności, zwycięzców wskaże także profesjonalne jury.

Patronat nad plebiscytem sprawuje SAK - Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu

Komentarze

*

Kailin

This is the pefrect post for me to find at this time

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!