kızılay odtülüler dershane

Polska

Ogród malarki Joanny Brzostowskiej

Na warszawskim Mokotowie znajduje się kameralny ogród polskiej malarki Joanny Brzostowskiej. Roślinny salon daje artystce dużo wytchnienia i kreatywnych pomysłów w tworzeniu sztuki malarskiej. W całodniowym ujęciu  ogródka można dostrzec bujne draperie przeplatających się odcieni zieleni.

Na warszawskim Mokotowie znajduje się kameralny ogród polskiej malarki Joanny Brzostowskiej. Roślinny salon daje artystce dużo wytchnienia i kreatywnych pomysłów w tworzeniu sztuki malarskiej. W całodniowym ujęciu  ogródka można dostrzec bujne draperie przeplatających się odcieni zieleni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ogród przydomowy w stylu japońskim

Ogród ma układ bardzo klasyczny – przed tarasem rozpościera się centrum bogatego świata roślin, a wąska wstęga oplata dom od strony bocznej elewacji. Przestrzeń ta dostarcza malarce nie tylko godzin wytchnienia, ale jest źródłem inspiracji , a praca w ogrodzie stanowi lekarstwo na wszelkie smutki i strapienia. 

ogród malarki
Malarska paleta w artystycznym ogrodzie (fot. Barbara Piotrowska)

Prywatny ogród schowany jest za parawanem z wikliny i żywopłotową ścianą. Niegdyś rosły w nim dorodne mirabelki oraz wierzba. Z żalem artystka zmieniała kompozycję dostosowując ją do rozmiarów niewielkiego ogrodu. Obecne wnętrze to teatralna scena ze zmiennym tłem. Z dwóch stron otoczone jest kompozycją roślin iglastych. Trzecią stronę wypełniają przeplatające się pnącza. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niewielki ogródek z hamakami

ogród malarki
Przeplatający się świat roślin (fot. Barbara Piotrowska)

Wypełnieniem aranżacji są samodzielne byliny takie jak funkie, ber genie, paprocie, barwinki i bluszcze. Kwietny kontrast stanowią ukochane azalie japońskie, które wprowadzają mnóstwo wiosennego wdzięku. Kompozycja ogrodu jest zupełnie dowolna i wolna od kontrolowania. Rośliny przeplatają się wzajemnie tworząc tajemnicze pejzaże. Elementami dekoracyjnymi są stare wazy i wiklinowe kosze. 

ogród malarki
Swobodna kompozycja (fot. Barbara Piotrowska)

Najważniejszym obrazem ogrodu malarki są różnorodne kolory i bujność natury. Uzyskała to sadząc gatunki o swobodnym pokroju i wzroście. Dzięki temu rośliny przenikają się wzajemnie tworząc miękkie i naturalne scenerie ogrodowe.

mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

ogród malarki
Gęstwina pędów, gałązek i liści (fot. Barbara Piotrowska)

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!