Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Chaber bławatek

Chaber bławatek to kwiat osiągający wysokość 90cm. Roślina jest jednoroczna i należy do rodziny astrowatych. Posiada szarozielone lancetowate liście i wzniesioną łodygę. Pora kwitnienia przypada od maja do sierpnia.

Chaber bławatek to kwiat osiągający wysokość 90cm. Roślina jest jednoroczna i należy do rodziny astrowatych. Posiada szarozielone lancetowate liście i wzniesioną łodygę. Pora kwitnienia przypada od maja do sierpnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Golteria rozesłana

Roślinę zdobią pojedyncze i pełne kwiaty barwy białej, różowej i najbardziej charakterystycznej - niebieskiej. Owocem jest niełupek.

Chaber Bławatek

Chaber bławatek jest łatwy w uprawie, mimo swojego delikatnego wyglądu Preferuje stanowiska słoneczne i gleby przepuszczalne, ubogie w składniki pokarmowe. Roślinę wysiewa się wprost do gruntu wczesną wiosną. Gdy sadzonki podrosną, warto je uszczykiwać, aby pobudzić krzewienie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: KATALOG ROŚLIN: Jesion wyniosły

Chaber Bławatek

Stosuje się go najczęściej do tworzenia barwnych rabat (niekiedy z innymi polnymi kwiatami) i zakładania ogrodów-łąk. To roślina barwierska, barwiąca na niebiesko i kosmetyczna, polecana przy łupieżu i chorobach grzybiczych skóry głowy.

Chaber Bławatek

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!