Urbanistyka

Napis „KOCHAM WARSZAWĘ” już gotowy!

Od pewnego czasu mieszkańców Warszawy, turystów i wszystkich przyjezdnych wita wielki napis umieszczony na 35. piętrze budynku Warsaw Spire - aż 140 metrów nad ziemią! Rozświetlona popołudniu 8 grudnia niespodzianka świetlna „Kocham Warszawę” to prezent dla mieszkańców miasta. Ale to nie tylko świąteczna, tymczasowa instalacja – napis zostanie w Warszawie na dłużej. W miarę powstawania kolejnych pięter, zostanie przeniesiony jeszcze wyżej.

Od dziś mieszkańców Warszawy, turystów i wszystkich przyjezdnych wita wielki napis umieszczony na 35. piętrze budynku Warsaw Spire - aż 140 metrów nad ziemią! Rozświetlona popołudniu 8 grudnia niespodzianka świetlna „Kocham Warszawę” to prezent dla mieszkańców miasta. Ale to nie tylko świąteczna, tymczasowa instalacja – napis zostanie w Warszawie na dłużej. W miarę powstawania kolejnych pięter, zostanie przeniesiony jeszcze wyżej.

- Prawie każdy kojarzy napisy „I love NY” czy „I Amsterdam”. Mamy nadzieję, że neon „Kocham Warszawę” będzie budził równie pozytywne emocje– mówi Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka
w Mieście.

Napis ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości. Łącznie zajmuje aż 3 kondygnacje budynku Warsaw Spire! Słowa „KOCHAM” i „WARSZAWĘ” mają ponad 3 m wysokości. Odrobinę większe jest bijące w różnych kolorach serce, które ma aż 4,5 m wysokości. Serce, czyli litera „O” w wyrazie „KOCHAM” jest na zmianę: białe, niebiesko-turkusowe, żółte oraz czerwone (kolory żółty i czerwony to kolory Warszawy).

Do rozświetlenia iluminacji użyto aż 9000 diod LED. Stalowa konstrukcja wsporcza waży 3500 kg, a do wykonania liter użyto profili aluminiowych o łącznej długości350 metrów!

Inicjator napisu, Fundacja Sztuka w Mieście założona przez dewelopera Ghelamco, w przeprowadzonej na ulicach Warszawy sondzie zapytała mieszkańców stolicy za co kochają Warszawę.„Za fantastycznych ludzi”, „za szanse”, „za wielokulturowość”, „za różnorodność”, „za atmosferę”, „„za plażę na Pradze”, „za metro”, „za Trakt Królewski i Stare Miasto”, „za kolory”, „za ciekawe miejsca”– odpowiedzieli warszawiacy. I właśnie te przyjazne mieszkańcom miejsca, tę atmosferę, ten „klimat” miasta stara się tworzyć Fundacja powołana w październiku 2014 r. Jej założenia wpisują się w szerszą strategię dewelopera, zakładającą zrównoważony rozwój i dbałość o miejską przestrzeń publiczną.

- W naszej strategii wychodzimy poza standardy działalności deweloperskiej –  chcemy nie tylko realizować biurowce i przyjazne miejsca do pracy, ale także uczestniczyć w procesie kształtowania tkanki miejskiej i tworzyć wartościową przestrzeń dla stolicy– zapewnia Jeroen van der Toolen, Dyrektor zarządzający Ghelamco CEE.

Wyrazem strategii dewelopera i przykładem działalności Fundacji jest również realizowany przy Rondzie Daszyńskiego plac Europejski. Będzie to jedyny w swoim rodzaju park w środku miasta zaprojektowany według koncepcji światowej klasy specjalistów z dziedziny architektury krajobrazu – belgijskiej pracowni Wirtz International. Wyjątkowa przestrzeń, przy której powstaje biurowiec Warsaw Spire, będzie łączyć funkcje publiczne i komercyjne. Pomieści m.in. amfiteatr oraz specjalnie przygotowany pasaż artystyczny, który zapewni młodym artystom możliwość prezentacji własnej twórczości, a mieszkańcom
i pracownikom nowego warszawskiego city – miejsce relaksu i odpoczynku.

Komentarze

*

Dariusz

świetny pomysł

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!