kızılay odtülüler dershane

Wydarzenia

ArtAlive@Park 2014 – YOU.ME.WE

„ArtAlive@Park 2014 – YOU.ME.WE” to projekt studentów wzornictwa z Hong Kongu w Chinach. Nieuchwytne, bardziej problematyczne i w jakimś sensie o głębszym znaczeniu – trzy urządzenia krajobrazowe “Pipe me not”, “Six Degrees” oraz “Raise” ilustrują dynamikę i przygodę.

„ArtAlive@Park 2014 – YOU.ME.WE” to projekt studentów wzornictwa z Hong Kongu w Chinach. Nieuchwytne, bardziej problematyczne i w jakimś sensie o głębszym znaczeniu – trzy urządzenia krajobrazowe “Pipe me not”, “Six Degrees” oraz “Raise” ilustrują dynamikę i przygodę. Użytkownicy wchodzący w interakcję z konstrukcjami i doświadczają nowych wrażeń zmysłowych. Urządzenia przypominają i zachęcają przechodniów do komunikacji poza swoimi stałymi kręgami przyjaciół. Dają szansę ludziom na wypowiedzenie swojego zdania.  Trzy instalacje przestrzenne są przykładem bezpośrednich obserwacji krajobrazu, sztuki i zjawisk miejskich, które mogą zaistnieć w formie artystycznych przedsięwzięć, interakcji międzyludzkich oraz otwartych pytań. Oferują odbiorcom odświeżający wymiar przeżyć.

Zapierające dech w  piersiach wybrzeże Victoria Harbor to ostatnia dodana przez rząd przestrzeń Hong Kongu wraz z budynkami historycznymi tworzącymi miejską krawędź miasta. Tak unikalne miejsce musi być imponujące ze względu na ogromną liczbę terenów zieleni oraz obecność terenów nadwodnych.  Przestrzeń ta stała się inspiracją dla projektu „me.you.we”, który obrazuje witalny styl życia w Hong Kongu. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Toaleta miejska w Gdyni – praca konkursowa

studencka wystawa
Instalacja Six-Degrees, zespół projektowy Chan Wing Kin, Cheng Hiu lam, Cheng Hiu Nan, Chiu Cheuk Lun, Lee Ka Ying, Ho Hiu Chi, Ho Wing Shan, Lam Mei Ho, To Hiu Ching, Yip Tsz Lun

Podczas codziennych obserwacji studenci badali kontrast pomiędzy pojęciami takimi jak „prywatny a publiczny”, „indywidualny a wspólny”. Projekty poruszały problematykę podstawowych komponentów życia w społeczeństwie. Praca „me.you.we” rozwinęła się dla wsparcia i poszerzenia pozytywnych komunikacji międzyludzkich, które zaistnieć mogą w otwartej przestrzeni mieszczącej wszystkie problemowe zagadnienia i myśli. 

studencka wystawa
Pipe Me Not, zespół projektowy Chau Chung King, Ho Fan Ho, Lam Ching Hang, Wong Sze Ki

“Pipe me not” został zainspirowany przez mechanizm, który reguluje różne formy komunikacji międzyludzkich. Komunikacja werbalna tak wszechobecna w naszym życiu jest znacznie bardziej skomplikowana niż się może wydawać. Polega się na języku, który przekazać ma nasze myśli. Często bywa, iż wypowiedziane myśli są słownie zmienione, zdeformowane i nietrafnie przetłumaczone. 

studencka wystawa
Raise, zespół projektowy od prawej Yat Man, Chun Hin, Wong Chung Kwan, Wong Ka Po, Yim Wan Ting.

"Six Degrees" kieruje naszą uwagę na często podświadome zachowania obywateli Hong Kongu. Jak w każdej udanej metropolii ludzie samodzielni są w stanie skutecznie funkcjonować, gdy współpracują w porozumieniu z członkami rodziny, przyjaciółmi lub innymi jednostkami. Ta interaktywna instalacja obrazuje dynamikę interakcji indywidualistów ze społeczeństwem. 

studencka wystawa
Instalacja Raise

Instalacja Raise to samotny i gigantyczny czerwony balon wznoszący się w powietrze i dźwigający ziemię poniżej. System przedstawia ironię lekkości powietrza w stosunku do ciężaru ziemi, która nie jest w stanie zatrzymać przy sobie nadmuchanego balonu. Balon niegdyś symbolizował niewinność, nadzieję i optymizm.

Dane projektowe:

Lider: Sara Wong, Yasmin Chir, Alex Chang

Współpraca: Adrian Wong

Konsultant wykonawstwa: Ricci Wong @ LAAB

Podziękowanie: Sheila Levrant de Bretteville

Tekst: mgr inż. arch. kraj. Joanna Magdalena Pracka

Źródło: http://worldlandscapearchitect.com/student-project-artalivepark-2014-you-me-we-hong-kong-china-hong-kong-design-institute/#.VDqHPRaO7Yj 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!