Katalog roślin

KATALOG ROŚLIN: Magnolia

Magnolia to efektowne drzewo, osiągające do 4 metrów wysokości.

Magnolia to efektowne drzewo, osiągające do 4 metrów wysokości. 

Roślinę zdobią kielichowate kwiat, z reguły w kolorze kremowobiałym lub różowym ale mogą też być purpurowoczerwone, różowofioletowe, śnieżnobiałe a nawet żółte jak w przypadku magnolii brooklińskiej. Kwiaty magnolii gwiaździstej są szeroko otwarte i prawie płaskie.

Czytaj również: ROŚLINA DNIA: Pomidor

fot. Dalgial
fot. Dalgial

Magnolie nie należą do roślin najłatwiejszych w uprawie. Potrzebują odpowiedniej gleby, stanowiska i troskliwości ogrodnika. Są też nieco wrażliwe na mrozy - szczególnie młode rośliny trzeba zabezpieczyć przed mrozem. Starsze egzemplarze są bardziej odporne na niskie temperatury. Najbardziej odporna na mrozy jest magnolia brooklińska, której nie szkodzą nawet  bardzo niskie temperatury.

fot. Jean-Pol GRANDMONT
fot. Jean-Pol GRANDMONT

Drzewo wymaga gleby żyznej, średnio wilgotnej, o odczynie lekko kwaśnym, wzbogaconej torfem lub obornikiem. Najlepsze będzie stanowisko osłonięte od wiatru, nasłonecznione lub lekko cieniste.

Magnolię stosuje się jako ozdobę parków, większych i mniejszych ogrodów. Najlepiej sadzić je w wyeksponowanych miejscach, na tle trawnika lub budynku. Magnolie gwiaździste i magnolia brooklińska, ze względu na mniejsze rozmiary nadają się do mniejszych ogródków. Pięknie wyglądają i pachną nawet gdy zaczynają opadać tworząc delikatny dywan wokoło.

Czytaj również: "PLAY WITH BALANCE"- Stabilna twórczość

fot. Steve Law - Magnolia Wilsonii
fot. Steve Law - Magnolia Wilsonii
Magnolia x soulangeana (Jean Tosti)
Magnolia x soulangeana (Jean Tosti)

Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!