Produkty

Szybko schnące produkty

Okres wakacji to czas, który często poświęcamy na renowacje naszych, zużytych już mebli ogrodowych, drzwi, okien czy tarasów, czy innych elemantów drewnianych w ogrodzie. Ostatnio pogoda jednak nie rozpieszcza, szczególnie w weekendy. Niestety czerwiec i lipiec to jedne z najbardziej deszczowych miesięcy w ciągu roku w naszej strefie klimatycznej. Trzeba to uwzględnić planując prace renowacyjne. Odnawianie płotu czy tarasu tradycyjnymi środkami pochłania przeważnie około  trzech dni. Są jednak produkty, których czas schnięcia pozwali nam ukończyć prace w zaledwie kilka godzin.

Okres wakacji to czas, który często poświęcamy na renowacje naszych, zużytych już mebli ogrodowych, drzwi, okien czy tarasów, czy innych elemantów drewnianych w ogrodzie. Ostatnio pogoda jednak nie rozpieszcza, szczególnie w weekendy. Niestety czerwiec i lipiec to jedne z najbardziej deszczowych miesięcy w ciągu roku w naszej strefie klimatycznej. Trzeba to uwzględnić planując prace renowacyjne. Odnawianie płotu czy tarasu tradycyjnymi środkami pochłania przeważnie około trzech dni. Są jednak produkty, których czas schnięcia pozwali nam ukończyć prace w zaledwie kilka godzin.

Jeszcze do niedawna uznawano, że dobre produkty służące ochronie drewna to takie, których aplikacja wymaga wiele uwagi i poświęcenia.  Jeśli w trakcie nakładania warstw spadł deszcz całą pracę trzeba było wykonać od nowa. Dziś dobra jakość idzie w parze z szybkością aplikacji i schnięcia. 

- Dawniej, wykonując prace renowacyjne drewna musieliśmy zaplanować je na 3 dni.  Częstokroć jesteśmy lepiej zorientowani w prognozach pogody niż niejeden meteorolog. Produkty szybkoschnące, które pojawiły się na rynku, eliminują problem pogodowy i mocno ułatwiają nam pracęCo najważniejsze ich użycie oszczędza czas konieczny do wykonania zlecenia. – mówi ekspert.

Produkty szybkoschnące w deszczowej Wielkiej Brytanii stanowią większość rynku  produktów ochrony drewna. Wynika to w dużej mierze z warunków atmosferycznych. W krajach, gdzie często pada, prace renowacyjne po prostu nie mogą trwać 72 h. Stąd tak duży wybór nowoczesnych produktów szybkoschnących, które są lepsze od tradycyjnych preparatów rozpuszczalnikowych. To powiązanie zaowocowało wprowadzeniem na nasz rodzimy rynek ulepszonej szerokiej gammy produktów szybkoschnących, które pozwalają ukończyć prace renowacyjne w 1 dzień. Ta oferta stanowi przełom na rynku produktów dekoracji i ochrony drewna.

Do ochrony mebli ogrodowych, okien, elewacji i innych elementów znajdujących się na zewnątrz możemy sięgnąć po szybkoschnącą lakierobejcę dekoracyjną – „Gotowe w 1 dzień”. Jest ona idealna do stosowania również podczas niepewnej pogody, bowiem jest odporna na deszcz już 1h po pomalowaniu. – mówi ekspert. Jeśli oczekujemy innego efektu do wyboru mamy także impregnat szybkoschnący, olej oraz lakier. – dodaje.

Wysoka trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne preparatów zapewnia drewnu wiele lat ochrony.Szybkoschnące produkty są łatwe w stosowaniu podczas odnawiania przedmiotów elementów znajdujących się w domu i w ogrodzie. Dzięki stosowaniu produktów szybkoschnących zyskujemy wiele wolnego czasu, który przyda się każdemu niezależnie od pogody panującej za oknem. 

Źródło: Forte


Komentarze

*

Najnowsze z tego działu

Wyszukaj

Newsletter

Adres email nie jest poprawny!
Spróbuj jeszcze raz...

×

Dziękujemy za zapisanie się do subskrypcji naszego newslettera!

×
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Sztuki Krajobrazu!